Roberto Cavalli nie żyje. Projektant gwiazd miał 83 lata. "Twoje imię nadal będzie trwać"

Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Uwielbiany przez gwiazdy projektant Roberto Cavalli nie żyje. Włoski artysta od dłuższego czasu zmagał się z chorobą, a ostatnio jego stan zdrowia jeszcze bardziej się pogorszył. Informację o śmierci 83-latka przekazała agencja Ansa.

Nie żyje Roberto Cavalli

Świat obiegła smutna wiadomość. Nie żyje jeden z najpopularniejszych włoskich projektantów mody - Roberto Cavalli. Informację o jego odejściu przekazała agencja Ansa. Jak podała, artysta od dłuższego czasu chorował, a ostatnio jego stan zdrowia znacząco się pogorszył. Projektant miał 83 lata. Pozostawił sześcioro dzieci, w tym zaledwie rocznego Roberta Cavalliego.

Na oficjalnym koncie marki w mediach społecznościowej pojawiło się oświadczenie Fausta Puglisiego, dyrektora kreatywnego marki "Roberto Cavalli".

- To największy zaszczyt w mojej karierze pracować pod Twoim dziedzictwem i tworzyć dla marki, którą założyłeś z taką wizją i stylem. Spoczywaj w pokoju, będziemy za tobą tęsknić, a tak wielu cię kocha, że twoje imię będzie nadal trwać, światłem inspiracji dla innych, a zwłaszcza dla mnie - czytamy.

Kim był Roberto Cavalli?

Roberto Cavalli urodził się w 1940 roku we Florencji. Karierę w świecie mody rozpoczął w latach 70. Popularność przyniosła mu m.in. technika tworzenia wydruków na skórze. Projekty w zwierzęce printy czy nietypowe łączenia różnych materiałów stały się jego znakiem rozpoznawczym. Jak wyjaśniał, kochał wszystko, co wiąże się z naturą. 

- Ryby, węże czy tygrysy mają najpiękniejsze, kolorowe "suknie". Zrozumiałem, że Bóg jest najlepszym projektantem i zacząłem go kopiować - mówił w wywiadzie dla brytyjskiego "Vogue'a" w 2004 roku.

W 1974 artysta otworzył swój pierwszy butik, a już dwa lata później prezentował kolekcję w Nowym Jorku. Jego dom mody sprzedawał ubrania dla kobiet i mężczyzn. W ofercie były też luksusowe akcesoria oraz perfumy

Po kreacje domu sygnowane jego nazwiskiem chętnie sięgają gwiazdy, m.in. Taylor Swift, Beyonce czy Jennifer Lopez.

Więcej w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24, Vogue

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / Gareth Cattermole / Staff

podziel się:

Pozostałe wiadomości