projektant

  Roman Modzelewski był malarzem, grafikiem, projektantem, pedagogiem, a także żeglarzem. Jego twórczość w rozmowie z Andrzejem Pągowskim przybliżył kurator poświęconej artyście wystawy, Adam Klimczak.

  "To nie czas na wrzucanie swoich stylizacji".

  "Przed prasowaniem finalnym sukienki zawsze coś się stanie z żelazkiem".

  MMC to znany na rynku modowym duet, który tworzy odważne i nonszalanckie kreacje. Wszystko zaczęło się ponad 25 lat temu. Ilona i Rafał poznali się na studiach w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Funkcjonariusze portugalskiej policji dokonali makabrycznego odkrycia. W spalonym samochodzie znaleziono ciało 3-letniego chłopca. Obok samochodu leżały zwłoki ojca, który prawdopodobnie zabił syna, a potem targnął się na swoje życie.

  Józef Turbasa zapoczątkował rodzinną tradycję i został krawcem. Ubierał Andrzeja Wajdę, Czesława Miłosza, Stanisława Lema czy Krzysztofa Pendereckiego. Teraz tym zawodem zajmują się również jego syn i wnuk. O swojej pracy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Jak wyglądała jego droga do sukcesu?

  "Moim marzeniem było stworzenie stroju dla Maryli Rodowicz i to się udało".

  Jak dzisiaj wygląda jego życie?

  Pogoda w Polsce zaczyna przypominać nam o nieuchronnie zbliżającej się jesieni, jednak Dawid Woliński nie może narzekać na brak słońca. Juror programu "Top Model" wybrał się do malowniczej Grecji, a pocztówką z wrześniowej podróży podzielił się ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  Karl Lagerfeld zapisał się w historii świata mody dzięki wyjątkowemu talentowi i ponadprzeciętnym ambicjom, które pozwoliły mu pracować dla takich domów mody jak Chanel czy Fendi. Legendarny projektant zmarł w 2009 roku, pozostawiając po sobie bogate portfolio artystyczne, ale także przedmioty codziennego użytku, które teraz trafią pod młotek podczas licytacji w domu aukcyjnym Sotheby's.

  Giorgio Armani to po śmierci Karla Lagerfelda ostatni "cesarz mody". Znany projektant i twórca wielkiej marki nadal tworzy nowe kolekcje. Choć jest w branży już kilkadziesiąt lat, nie zamierza przechodzić na emeryturę. Ma świadomość upływającego czasu, jednak chce jak najdłużej zachować kontrolę. 11 lipca 2021 roku obchodzi swoje 87. urodziny. Jak doszedł na szczyt? Wyjaśnia redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.

  Branża modowa to dla wielu młodych ludzi wymarzona ścieżka kariery. O wielkim zainteresowaniu tą dziedziną świadczy chociażby niesłabnąca popularność programu "Top Model". Karol Franciszkowicz poznaje ten przemysł dosłownie od podszewki, zdobywając krawiecki fach.

  Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor jakiś czas temu pochwalili się swoim fanom, że czeka ich przeprowadzka na nowe. Para postanowiła kupić dom. Celebryci w sieci zamieścili już nawet pierwsze filmiki z budowy. Nagle w tajemniczy sposób mąż aktorki przyznał, że Joanna zmieniła zdanie. Co się stało? To postanowiła wyjaśnić Basia Pasek.

  Chyba każdy w dzieciństwie choć raz wspiął się na drzewo. Teraz w gałęziach mogą nie tylko bawić się dzieci, ale również nocować wszyscy, którzy mają na to ochotę. A to wszystko za sprawą Pawła Lewandowskiego, który stworzył niezwykły namiot.

  W wieku 59 lat zmarł Alber Elbaz, projektant i dyrektor kreatywny domu mody Lanvin. Przyczyną śmierci mężczyzny było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

  Patchwork lansują od kilku sezonów największe domy mody takie, jak Gucci czy Christian Dior, jednak nie jest to tylko trend, ale też nieoceniona korzyść dla naszej planety. Dlaczego warto zainteresować się tą oryginalną techniką? Tego dowiecie się z rozmowy redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiny Zięby z projektantem Jackobem Buczyńskim.

  Milita Nikonorov to projektantka mody, która na co dzień zajmuje się sukniami ślubnymi. Specjalnie dla naszych widzów specjalistka pokazała, jak krok po kroku wykonać najmodniejszy dodatek tego sezonu – materiałową gumkę do włosów.

  Alexander McQueen bez wątpienia należy do grona najzdolniejszych projektantów światowej sławy. To właśnie on swoimi projektami eleganckich kostiumów i fraków ponownie wprowadził sztukę krawiecką haute couture na wyżyny. Dlaczego jego życie skończyło się tak szybko?

  Od kilku dni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Coraz więcej osób, także tych znanych z pierwszych stron gazet, pokazuje swój sprzeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do protestujących przyłączają się polskie i zagraniczne gwiazdy, a nawet branża mody. Polski projektant Jackob Buczyński od kilku dni za darmo produkuje symbole Strajku Kobiet dla wszystkich chętnych.

  W branżowej prasie motocyklowej Filip Chajzer znalazł artykuły o pewnej 22-latce z Grudziądza, która zajmuje się przerabianiem motocykli. I jak się przekonał, jest się od niej czego uczyć. Dlaczego Agata Roman - bo to o niej mowa - zajęła się branżą motoryzacyjną? Kiedy zaczęła się jej pasja?

  To druzgocząca wiadomość dla całego świata mody. Założyciel i projektant kultowej marki KENZO zmarł w niedzielę 4 października w wieku 81 lat w swojej ukochanej Francji. Kenzo Takada miał koronawirusa. Co wiemy o tym zdolnym designerze?

  Na decyzję o wyborze tej idealnie dopasowanej kreacji składa się wiele czynników. Odwiedziliśmy atelier Roberta Czerwika, który właśnie uszył suknię dla Kasi Stankiewicz. Projektant i artystka opowiedzieli o tym, co stanowi największy problem podczas wyboru wieczorowego stroju.

  Weronika Banaś jest projektantką lamp, luster i przedmiotów użytkowych z biomateriałów i odpadów plastikowych. – Wychodzę z założenia, że należy wykorzystywać to, co już zostało wyprodukowane – powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Co i z czego wytwarza?

  Robert Czerwik to projektant, którego suknie noszą takie gwiazdy jak: Joanna Krupa, Małgorzata Rozenek-Majdan, Kasia Stankiewicz, Julia Wieniawa. Mimo tego do tej pory był osobą nieznaną w świecie show-biznesu. Odwiedziliśmy Roberta w jego warszawskiej pracowni. Co o projektancie mówią jego klientki? Jak przekonuje gwiazdy do swoich odważnych projektów? Jak się pozyskuje jedną z pierwszych gwiazd? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Ksiądz Marek Wójcik projektuje niezwykłe szaty liturgiczne. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak godzi powołanie z miłością do mody oraz jak na jego pasję i modne ubrania reagują wierni. Czy barwne ornaty, które projektuje kapłan nie są zaprzeczeniem skromności, do której nawołuje papież Franciszek?

  Wielu Polaków ceni styl Agaty Kornhauser-Dudy. Osobą, która projektuje dla Pierwszej Damy ubrania jest Paweł Kuzik. Jak to się stało, że zaczął szyć kreacje dla Pani Prezydentowej? Czy Agata Duda korzysta z rad stylisty?

  Projektant Dawid Woliński otworzył nową pracownię w centrum Warszawy. Długo szukał miejsca, które miałoby dobrą energię. I znalazł, w sąsiedztwie Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego. Jak wygląda gabinet Wolińskiego? W jego pracowni odwiedził go dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jakub "Jacob" Bartnik jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Project Runway. W programie projektant sprawiał wrażenie aroganckiego. Przed reporterką Dzień Dobry TVN Basią Pasek Jacob odkrył swoje nieznane oblicze. Zakochany projektant przedstawił nam swoją dziewczynę Polę Bogdańską. Czym Bartnik ujął blogerkę modową? I co rozczula Polę w Jacobie?

  Myślę, że każdy z artystów potrzebuje od czasu do czasu przerwy (...), która ma za zadanie przewiać zwoje w głowie i spowodować to, że chcemy wrócić do pracy artystycznej z zapałem i uśmiechem na twarzy - mówił w Dzień Dobry TVN projektant Maciej Zień. W studiu towarzyszyła mu jego mama Halina. Jak odnosi się do tego, co mówiono i pisano o Macieju, i o co go oskarżano? Czy zawsze akceptowała jego wybory i - jak mówi Marcin Prokop - "inność"? Co takiego wydarzyło się w Brazylii, która miała się stać jego drugim domem? Jaką cenę musi płacić Maciej Zień za funkcjonowanie w polskim show-biznesie?