Parenting

Radosław Majdan chwali się zdjęciem syna. "Pierwsza wizyta u fryzjera"

Parenting

Autor:
Sylwia
Wołoch

Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek-Majdan 20 czerwca 2020 roku doczekali się swojego pierwszego dziecka – synka Henryka. Chłopczyk niedawno skończył rok, za nim już pierwsze podcięcie włosów. Kiedy zazwyczaj pary decydują się na pierwszą wizytę u fryzjera? O tym opowiada ekspertka, Pola Nakonieczna.

Syn Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana u fryzjera

Para wzięła ślub w 2016 roku. Ślub i wesele odbyły się w pięknym pałacyku w podwarszawskim Konstancinie. Zarówno dla Radosława, jak i Małgorzaty był to trzeci formalny związek małżeński. W 2020 roku na świat przyszedł ich syn, Henryk.

Szczęśliwy piłkarz piątego października 2021 roku pochwalił się zdjęciem swojego synka. Pod fotografią malucha widnieje opis "Pierwsza wizyta u fryzjera". Zachwyceni fani komentują: "Kurde Radziu chyba mamusia cała", "A bramkarzem to on będzie?" czy też "Fajna mieszanka mamy i taty".

Henio niedawno skończył swój pierwszy roczek. Po jakim czasie pary zazwyczaj decydują się na obcięcie włosów dziecka?

Kiedy obciąć włosy dziecku po raz pierwszy?

Zapytaliśmy właścicielkę salonu fryzjerskiego, Polę Nakonieczną, jaki jest odpowiedni wiek dziecka na pierwsze podcięcie włosów.

- To wszystko zależy od dzieciątka i od tego, czy urodziło się z włosami czy też bez. Pierwsze włosy lubią się szybko "wytrzeć", później dziecko jakiś czas jest łyse. Rodzic czeka więc, aż włoski odrosną. W przypadku dziewczynek zdarza się, że włosy nie są podcinane do trzeciego, czwartego roku życia, ale pojawiają się też rodzice z rocznym dzieckiem, któremu włosy rosną bardzo szybko. Na pierwsze wizyty u fryzjera dla swoich dzieci rodzice decydują się więc od około roczku po cztery lata i wzwyż – w zależności od tempa wzrostu włosów - wyjaśnia Pola Nakonieczna.

Niektórzy uważają, że dziecku powinno się zgolić "dziecięcy meszek" po urodzeniu, bo dzięki temu, w późniejszym czasie, włoski malucha będą szybciej i zdrowiej rosnąć. - Myślę, że może w tym być ziarnko prawdy, ponieważ dziecko rosnąc wytwarza dużo nowych mieszków włosowych, dzięki czemu włosów rośnie z czasem więcej. Genetyka weryfikuje jednak, czy będą one gęste, czy też nie – tłumaczy ekspertka.

Warto więc zwracać uwagę na indywidualne predyspozycje swojego dziecka – jeżeli włosy nie chcą rosnąć, warto zaczekać z pierwszą wizytą. Jeśli jednak szybko zaczynają dziecku przeszkadzać, wiek nie powinien być przeciwwskazaniem do umówienia dziecka na pierwszą wizytę.

Zobacz video: Jak zmienić kolor włosów, używając naturalnych składników? Wszystko znajdziesz w domu!

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości