Jak dobrać długość grzywki do kształtu twarzy? Poznaj rady eksperta

Wraz ze zmianą pory roku, niektóre kobiety mają ochotę na zmianę swojego wyglądu. W nadchodzącym sezonie będą mogły to zrobić np. za pomocą modnej ostatnio grzywki. Jak dobrać jej odpowiednią długość do kształtu twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział fryzjer, Łukasz Szymczak.

Zalety grzywki

Kształt twarzy przy każdej fryzurze odgrywa kluczową rolę. Dobra wiadomość jest taka, że praktycznie każdy mankament związany z kształtem twarzy można zakryć odpowiednim uczesaniem. Wiadomo, że grzywka potrafi wyeksponować atuty urody, ale nieumiejętnie dobrana do kształtu buzi może również pewne niedoskonałości pokreślić.
- Oczywiście zawsze kobiety muszą się liczyć z tym, że grzywka wymaga pracy w domu . Wstajemy rano, musimy coś z tym zrobić - zmoczyć, wymodelować. Nie ma tak, że wstajemy i jest gotowe - mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz Szymczak.

Grzywka a kształt twarzy

Wyróżniamy głównie 4 kształty twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy i podłużny. Ostatni z nich dzieli się jednak jeszcze na pociągły (delikatniej zarysowana broda) i w kształcie trójkąta (mocniej zarysowana broda), a oba idą w parze zazwyczaj także z wysokim czołem. Jak do poszczególnych rodzajów dobrać odpowiednie cięcie?
  • Dla owalnej twarzy świetnym wyborem będzie long bob, delikatne wycieniowanie wzdłuż buzi oraz pixie look. Pasować będzie grzywka prosta, ukośna (jeśli chcesz lekko skrócić twarz i uwypuklić jej symetryczność) bądź pofalowana.
  • Okrągła twarz wydaje się nieco problematyczna, jednak w takim wypadku świetnie sprawdzi się lekka, półokrągła grzywka, czyli dłuższa na bokach, krótsza na środku. Ewentualnie grzywka na bok, ponieważ sprawia, że twarz optycznie wydaje się szczuplejsza i wygląda korzystniej.
  • Posiadaczki kwadratowej buzi powinny stawiać na fryzury cieniowanie i postrzępione, które złagodzą rysy. Grzywka z kolei najlepiej, by była lekka, asymetryczna i lekko pocieniowana, bądź lekko podkręcona, swobodnie opadająca na twarz.
  • Kobiety o twarzy w kształcie trójkąta świetnie prezentują się w grzywkach. Najlepszym wyborem będzie jednak grzywka na boki, którą można stylizować na wiele różnych sposobów. Ewentualnymi opcjami jest również grzywka do linii brwi ścięta na prosto lub półokrągło.
  • Pociągła twarz wygląda dobrze w półciężkiej, gęstej grzywce o równej linii, która zakrywa wysokie czoło oraz skraca optycznie twarz. Dobrym wyborem byłaby także grzywka na skos bądź długa, która jest podatna na modelowanie.
A jaka grzywka jest ostatnio najbardziej modna?
- Grzywka, która powróciła do trendów z lat 70. to tzw. curtain bangs, czyli grzywka - kurtyna. Ona jest bardzo wygodna w codziennym noszeniu dla kobiet, dlatego że może być i z przedziałkiem pośrodku i przerzucona na bok, na lewą stronę, na prawą - mówił Łukasz Szymczak w naszym programie.
Poszczególne rodzaje kształtów twarzy:
Dzień Dobry TVN
Zobacz także:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości