Niepełnosprawna mama spotkała się z hejtem
Alex Dacy relacjonuje swoje życie w mediach społecznościowych, prowadzi konto o nazwie @wheelchair_rapunzel i opowiada o codzienności osoby borykającej się z niepełnosprawnością. Jej losy śledzi niemal 300 tysięcy osób. Kobieta cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to rzadka choroba genetyczna. Przez swoje chorzenie ma ograniczony zakres ruchu - w ogóle nie chodzi, korzysta z wózka inwalidzkiego.
Mimo wszystko nie zamierza się poddawać. Wspólnie ze swoim partnerem podjęli decyzję o rodzicielstwie, kobieta niedawno urodziła dziecko. Jednak nie wszyscy podzielali jej szczęście. W mediach społecznościowych doświadczyła ogromnego hejtu, zarzucano jej nieodpowiedzialność.
- Kiedy ta nienawiść dosłownie puka do twoich drzwi, tworzy to traumatyczne przeżycie. To powoduje stres w rodzinach. I to nie jest w porządku. I nie było ze mną w porządku. Nie ma usprawiedliwienia dla nienawiści, znęcania się i molestowania. Niezależnie od liczby obserwujących - podkreślała w jednym z postów. - Przepracowuję traumę. Jestem silną niepełnosprawną mamą - dodała.
Powiedziała o ciąży i spotkał ją hejt
Obserwatorzy Alex Dacy zastanawiali się, jak będzie wykonywała proste czynności przy swoim dziecku, takie jak zmiana pieluch. Nazywano ją nawet egoistką.
- Czy zmienianie pieluchy przez matkę to warunek szczęśliwego dzieciństwa? - dopytywała w odpowiedzi na te zarzuty.
Dziecko ma specjalny wózek, dzięki temu Alex może przemieszczać się razem z nim. Jak podkreślała, jej ciąża była konsultowana z lekarzami i choć było wysokie ryzyko komplikacji, to maluch jest zdrowy i dzisiaj czuje się dobrze.
Kobieta publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia z dzieckiem i widać na nich, że jest niezwykle szczęśliwa.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Niepełnosprawna czołgała się po podłodze autobusu, by dotrzeć do miejsca. "Poczułam się jak śmieć"
- Aplikacja, która pomaga niewidomym w zakupach. Jak to działa?
- Niepełnosprawność nie jest dla niego żadną barierą. "Brak rąk był jakąś blokadą w głowie. Teraz już tego nie mam"
Autor: Daria Pacańska
Źródło: parenting.pl
Źródło zdjęcia głównego: Owen Franken/Getty Images/Instagram