osoby z niepełnosprawnością

  Tiktokerka nagrała swoją przeprawę.

  Wojtek i Agata Sawiccy od lat prowadzą bloga "Life on Wheelz". Na początku września para wzięła ślub. Co zmieniło się w ich życiu od tamtej pory? Miłość wciąż kwitnie, a małżonkowie wspólnie rozwijają nowe pasje. Agata właśnie rozpoczęła swoją muzyczną drogę. Na naszej scenie zaśpiewała utwór "Hej słońce".

  O swojej sportowej pasji Małgorzata Krawczyk opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  "Bardzo szybko się zgraliśmy".

  Jak się prezentowali? Nagranie zakochanych rozczuliło internautów.

  Sporty ekstremalne wymagają odpowiedniego przygotowania i dużej odwagi, a jednocześnie stanowią źródło wielkiej satysfakcji. Przekonał się o tym chorujący na sklerodermię Staszek Żukowski, który miał szansę spełnić marzenie o skoku ze spadochronem. W Dzień Dobry TVN uczestnik konkursu #ExtremalnieInspiruje i Helena Szczuka z Fundacji Avalon opowiedzieli o zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami poprzez promocję rozmaitych aktywności.

  Powodem jest luzowanie obostrzeń związanych z COVID-19.

  "Powiedzieli, że córka raczej będzie roślinką".

  Te sprzęty pomagają w codziennym funkcjonowaniu i spełnianiu marzeń.

  Załoga Teatru 21 pracuje nad projektem Centrum Sztuki Włączającej. To pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie, która w całości będzie poświęcona twórczości osób z niepełnosprawnościami.

  - Mówiono pradziadkom, że należy ją oddać - opowiada w studiu Dzień Dobry TVN Kathleen Shriver, wnuczka siostry Johna F. Jennedy'ego.

  Co go zainspirowało? Jak działa ZHELTA K6? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Aktorka dąży do zwiększania widoczności osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Jak sama mówi, każdy zasługuje na miłość, a dzięki show TTV, część z uczestników do dziś cieszy się udanymi związkami.

  Jakie formy pomocy oferuje im państwo, a co robią fundacje pozarządowe? Jakich działań nadal brakuje? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN reprezentant fundacji Avalon Krzysztof Dobies.

  Bohaterem odcinka był mieszkający w lokalu komunalnym raper, Krzysztof Łyszkowski oraz jego kolega Łukasz, który cierpi na porażenie czterokończynowe.

  "Bardzo często wykorzystywane są w rehabilitacji".

  "Muszę wspomagać się wibratorem medycznym".

  "To dług wdzięczności za to, że przeżyłam i jestem w stanie coś zrobić".

  "Podzielmy się sprzętem" - apeluje Agnieszka Korczyńska.

  "Odnalazłem swoją wymarzoną, pierwszą, prawdziwą miłość"

  "Staramy się łamać stereotypy".

  "Projekt Cupid" to program o poszukiwaniu miłości. Przemek Kossakowski i Basia Kurdej-Szatan pomagają w nim bohaterom w znalezieniu prawdziwego uczucia. W Dzień Dobry TVN prowadzący opowiedzieli o szczegółach tej produkcji.

  Kiedy Martynka Klajnert w 2016 roku przyszła na świat, nic nie zwiastowało, że może cierpieć na rzadką, genetyczną chorobę.

  Renata Orłowska choruje na rdzeniowy zanik mięśni i pracuje w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o trudach swojego zawodu, seksualności i normalizacji osób z niepełnosprawnościami. - Nie mam specjalnych potrzeb. One są takie same jak u osoby pełnosprawnej - mówi pracownica socjalna, która porusza się na wózku inwalidzkim. 

  Świadczenie pielęgnacyjne przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami. Najczęściej dostają je jednak rodzice lub opiekunowie. Komu przysługuje w 2022 roku? Ile wynosi i jak się o nie ubiegać? Czym różni się od zasiłku pielęgnacyjnego czy opiekuńczego?

  Idea sklepów charytatywnych przywędrowała do Polski z Wielkiej Brytanii. Są to miejsca, do których osoby prywatne oraz firmy przekazują rozmaite towary. Odpowiednio wycenione rzeczy trafiają na półki, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na utrzymanie i rozwój sklepu.

  25% badanych z wrodzoną niepełnosprawnością deklaruje, że nigdy nie byli osobami aktywnymi seksualnie. Nie jest to jednak wyłącznie ich świadoma decyzja, ale wpływ braku społecznej - i nierzadko rodzinnej - akceptacji na związki osób z ograniczeniami. Sylwia Gajewska-Stankiewicz i Tomasz Stankiewicz tworzą wspaniałą rodzinę i chcą pokazać innym, że każda miłość jest pełnosprawna oraz pełnoprawna.

  Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska znani są jako Life On Wheelz. Dzięki ich działalności dowiadujemy się, jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Zakochani postanowili pójść o krok dalej i pokazali bardzo intymne zdjęcie. - Jesteśmy tu po to, żeby zmieniać świat, wywracać kanony do góry nogami - napisali we wpisie.

  Marta Ostrowska jest miłośniczką podróży, która swoją pasją zaraża osoby z niepełnosprawnościami. Zabiera podopiecznych na skoki ze spadochronem lub nurkowanie. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o obalaniu stereotypów i o tym, że ograniczenia nie istnieją. - Skoro mogę polecieć szybowcem, to czym jest brak schodów? - pyta.

  O czym marzy?