Mama chciała, by jej syn jadł samodzielnie. Szybko się przekonała, że to nie był dobry pomysł

Autor:
Justyna
Piąsta
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Opanowanie sztuki posługiwania się sztućcami jest nie lada wyzwaniem dla małego dziecka. O ile ćwiczenie czyni mistrza, to jak się okazuje, początki potrafią być bardzo trudne i... brudne. TikTokerka pokazała, jak jej syn wygląda po samodzielnym zjedzeniu posiłku.

Nowy etap w życiu dziecka

Kiedy rodzice rozszerzają dziecku dietę i starają się je nauczyć, by korzystało z łyżeczki czy widelca, muszą się przygotować na to, że jedzenie nie zawsze wyląduje w buzi malucha. TikTokerka Sasha Reynolds jest mamą dwójki pociech. W mediach społecznościowych publikuje filmy na temat macierzyństwa, które, choć jest dla niej wielkim szczęściem, to jednak nie zawsze jest usłane różami. Na jednym ze swoich nagrań pokazała, jak jej syn uczy się jeść sztućcami.

- Kiedy chcesz, by twoje roczne dziecko było samodzielne. Bądź gotowy na... - napisała TikTokerka.

Na wideo możemy zobaczyć, że chłopiec stara się nabierać danie łyżeczką. Gdy mu to nie wychodzi, chwyta jedzenie rękoma, a chwilę później maluch i wszystko dookoła niego jest brudne.

Porady rodziców na temat karmienia dzieci

Przedstawiona scena to coś, co wielu rodziców bardzo dobrze zna z autopsji. Internauci w komentarzach podzielili się swoimi doświadczeniami.

- "Doskonale cię rozumiem. Właśnie dlatego moje prawie dwuletnie dziecko nadal nie wie, jak korzystać z łyżki, bo nie mogłam znieść tego poziomu brudu", "Moje 18-miesięczne dziecko nadal robi taki bałagan podczas jedzenia, jak gdyby miało 6 miesięcy", "Cierpliwości, też to przerabiałam. Musisz dać mu czas i wreszcie się nauczy", "Mój syn zaczął jeść sztućcami, jak miał 22 miesiące i wciąż robi bałagan" - czytamy.

Użytkownicy TikToka podzielili się też radami, jak się uchronić przed plamami z jedzenia, które później trudno doprać i doczyścić.

- "Przydadzą ci się duże śliniaki albo specjalne peleryny do jedzenia, które można szybko wyczyścić", "Połóż na podłogę matę i odsuń krzesełko dziecka od ściany, to nie będziesz mieć sprzątania" - polecają doświadczeni rodzice.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Demianastur/Getty Images

Pozostałe wiadomości