karmienie dziecka

  karmienie dziecka

  Zwróciła w ten sposób uwagę na bardzo ważny problem.

  Agnieszka Kaczorowska często dzieli się ze swoimi obserwującymi radami dotyczącymi wychowywania dzieci. W najnowszym wpisie na Instagramie zachęca kobiety do karmienia piersią. - Cudowna sprawa! - zapewnia.

  "Pierwsze godziny po porodzie są kluczowe".

  Karmienie dziecka to temat, który wciąż wywołuje ogromne emocje. Skłóca matki, dzieli specjalistów i rozgrzewa do czerwoności użytkowników for internetowych. Post Olgi Frycz, przedstawiający sielankowy obraz mamy karmiącej maleństwo butelką, stał się punktem zapalnym takiej dyskusji.

  Lekarz odpowiada, czy to możliwe.

  Wzdęcia u niemowlaka to dość częste zjawisko, które może mieć różne przyczyny. Jeżeli maluszek po jedzeniu płacze lub jest niespokojny, a jego brzuch jest wzdęty i twardy, może to być sygnał, że niemowlę ma wzdęcia.

  "Trzeba stawiać granice"

  Karmienie piersią ma korzystny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki mleku matki maluchy mają lepszą odporność, rzadziej zmagają się alergiami. Na tym jednak nie koniec. Najnowsze badania pokazują, że karmienie piersią chroni przed zakażeniem bakteriami odpornymi na działanie antybiotyków.

  Maria Konarowska jakiś czas temu poruszyła w sieci temat ostatniego karmienia dziecka piersią. Aktorka zastanawiała się nad odpowiednią chwilą na to, aby rozpocząć nowy etap. Po 21 tygodniach z sukcesem udało się zmienić dotychczasowe nawyki, a swoimi przemyśleniami na ten temat, Maria podzieliła się w mediach społecznościowych.

  Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu kobiety. Przynosi wiele poruszających doświadczeń, jak choćby możliwość karmienia piersią. Wiele matek ze wzruszeniem wraca pamięcią do tego okresu, ponieważ wiązał się dla nich z budowaniem więzi z maluszkiem. Okazuje się, że takie wspomnienia można zachować na zawsze, zamykając pokarm w unikatowym naszyjniku, pierścionku lub bransoletce. Biżuteria z mleka matki to nowy i budzący sporo kontrowersji gadżet.

  Zapalenie piersi podczas laktacji to dość częsty problem, z którym borykają się świeżo upieczone mamy. Mimo starań, prawidłowych technik karmienia, a także regularnego opróżniania zarówno jednej, jak i drugiej piersi, może dojść do zatkania przewodów mlekowych. Jak rozpoznać stan zapalny i jak radzić sobie z bólem?

  Monika Mrozowska jest szczęśliwą mamą czwórki dzieci. Aktorka doświadczona wychowywaniem pociech, postanowiła podzielić się swoją wiedzą z fanami. Tym razem z okazji trwających wakacji poruszyła temat podróży z niemowlakiem. Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

  400 dawczyń pokarmu kobiecego sprawiło, że z ich mleka skorzystało w Polsce ponad 3,6 tys. dzieci. Na świecie rocznie karmi się nim około miliona maluchów, a zapotrzebowanie jest coraz większe. 19 maja przypada Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego. Co trzeba zrobić, żeby nią zostać?

  Karmienie piersią w miejscu publicznym cały czas wzbudza wiele kontrowersji. Natomiast Monika Mrozowska wraz z przyjaciółką na najnowszym zdjęciu udowadniają, że każda matka ma do tego prawo. Pod postem od razu posypały się matczyne rady.

  Wybór butelki dla noworodka to nie lada zadanie. Obecnie na rynku jest wiele produktów, ale okazuje się, że te z plastiku mogą być niebezpieczne dla dziecka. Zapytaliśmy więc blogerkę parentingową Kingę Kołodziejczak-Gul, które butelki posiadają odpowiednie atesty i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

  Mleko matki to często podstawa diety dla niemowląt. Co jednak jeśli kobieta karmiąca piersią jest chora na COVID-19? Polscy badacze zdecydowali zająć się tym tematem. Nie mogli jednak spodziewać się tego, co ostatecznie wykazały analizy.

  Świeżo upieczeni rodzice dobrze wiedzą, czym jest pobudka w środku nocy. Z czasem zaczynają pojawiać się jednak pytania. Kiedy podjąć pierwsze próby odstawienia nocnego karmienia oraz co zrobić, by maluch przesypiał całą noc? Wszelkie wątpliwości niewyspanych rodziców rozwiała Aneta Górska-Kot, pediatra, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.

  Agnieszka Kaczorowska-Pela od wielu miesięcy stara się szerzyć świadomość na temat karmienia piersią w miejscu publicznym. Choć wydawałoby się, że to całkowicie naturalne zachowanie, u niektórych wciąż wzbudza oburzenie. Czemu karmiące mamy są dyskryminowane przez społeczeństwo?

  Dlaczego dzieci nie przesypiają całej nocy? Czy można dziecko tego nauczyć? Jak dostosować się do rytmu dobowego dziecka? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego, autora wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka.

  Rzecz działa się trzy lata temu. Pani Liwia Małkowska wraz z mężem, córką i znajomymi wybrała się do restauracji na obiad. Gdy dorośli zaczęli jeść, mała Liliana również zrobiła się głodna. Mama już rozpinała guziki bluzki, by podać dziecku pierś, gdy przy jej boku pojawił się kelner, który poprosił, by nie karmiła dziecka przy innych klientach. Zaproponował również, by zrobiła to w toalecie. Sprawa trafiła do sądu. W pierwszej instancji sędzia przyznał rację restauracji, jednak po odwołaniu się od wyroku Pani Liwia wygrała sprawę. Jaką karę otrzymała restauracja? Z dumną mamą spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Ciąża i okres karmienia dziecka to czas, kiedy kobiecy biust przechodzi liczne zmiany. Jak o niego dbać, by nie stracił swojego kształtu, a karmienie nie spowodowało powikłań zdrowotnych? Przede wszystkim nosić odpowiednią bieliznę. Brafiterka Monika Kołodyńska pokazała w Dzień Dobry TVN biustonosze przeznaczone specjalnie dla świeżo upieczonych mam.

  Odstawienie dziecka od piersi i przejście na karmienie butelką to spore wyzwanie. Jak się do tego przygotować? Jaką rolę może spełniać w tym procesie tata? O tym w Dzień Dobry TVN doradca macierzyński Iza Sztandera.

  Naturalne karmienie dziecka pokarmem matki jest niezywkle istotne dla jego dynamicznego - mówi położna Karolina Ebebenge, która podkreśla, że karmienie piersią pozwala nie tylko nawiązać emocjonalną więź z dzieckiem, ale także korzystnie wpływa na jego układ trawienny i minimalizuje powstawanie wad zgryzu u dziecka. Jakie jeszcze są zalety karmienia dziecka piersią i jak prawidłowo karmić? W jakich pozycjach powinna się znajdować mama karmiąca niemowlę piersią? I dlaczego należy karmić dziecko naprzemiennie? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Instrukcja obsługi malucha".