Biżuteria z mleka matki - oryginalna pamiątka czy odpychający trend?

Mężczyzna zakładający kobiecie naszyjnik
Rick Gomez
Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu kobiety. Przynosi wiele poruszających doświadczeń, jak choćby możliwość karmienia piersią. Wiele matek ze wzruszeniem wraca pamięcią do tego okresu, ponieważ wiązał się dla nich z budowaniem więzi z maluszkiem. Okazuje się, że takie wspomnienia można zachować na zawsze, zamykając pokarm w unikatowym naszyjniku, pierścionku lub bransoletce. Biżuteria z mleka matki to nowy i budzący sporo kontrowersji gadżet.

Macierzyństwo jest wyjątkowym doświadczeniem, a każdy jego etap przynosi inne wyzwania. Powitanie na świecie potomstwa to życiowa lekcja dla każdej mamy, jednak przede wszystkim to początek pięknej przygody, która pozostawia cudowne wspomnienia. Jedno z nich można zmienić w biżuterię i nosić przy sobie do końca życia lub podarować dziecku.

Biżuteria z mleka matki - nowy trend

Ideę tworzenia akcesoriów z matczynego pokarmu zapoczątkowała Allicie Mogavero z Rhode Island w Stanach Zjednoczonych, matka trójki dzieci, która zapragnęła mieć pamiątkę z okresu karmienia swoich pociech. Mleko z piersi przetworzyła na masę, z której powstały wisiorki . Pomysł okazał się na tyle ciekawy, że zdecydowała się otworzyć sklep z personalizowanymi akcesoriami, które może sobie sprawić każda karmiąca mama.

Wiele osób krytykuje pomysł tworzenia tego rodzaju biżuterii, wydaje im się to niesmaczne i odpychające. Nie ulega jednak wątpliwości, że oryginalne ozdoby cieszą się coraz większą popularnością, a zamawiające je mamy uważają je za niepowtarzalną pamiątkę.

Jak wygląda biżuteria z mleka matki?

Unikatową biżuterię z mleka matki można już zamówić także w Polsce. Pokarm z piersi przetworzony na plastyczną masę jest ozdobą naszyjnika, bransoletki, pierścionka, a nawet kolczyków. Do wykonania nietypowej pamiątki wystarczą dwie łyżki mleka, które po odciągnięciu z piersi należy umieścić w specjalnej torebce. Z takiej ilości pokarmu powstaje masa, z której kształtować można ozdoby o dowolnie wybranym kształcie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czy karmienie piersią wyszczupla?

Dzień Dobry TVN

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości