Parenting

Jak rodzice określają narządy intymne swoich dzieci? "Lepiej uczyć normalnego nazewnictwa"

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl

Jedna z tiktokerek postanowiła zapytać rodziców, jak nazywają narządy płciowe swoich dzieci. Internauci żywo zareagowali na film nagrany przez kobietę. W komentarzach pojawiło się mnóstwo propozycji: zarówno zdrobnień, jak i słownictwa medycznego. 

Jak nazywać narządy płciowe dziecka?

Tiktokerka, która na platformie znana jest jako @matkanatkaa, zadała pytanie, szczególnie mamom, jak nazywają narządy płciowe swoich dzieci. Obserwatorzy chętnie odpowiadali pod filmem, który zamieściła na swoim profilu.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pytanie miało na celu sprawdzenie, czy rodzice posługują się fachowymi nazwami czy raczej tworzą własne określenia. Jak wyjawiła, w jej domu panuje ta pierwsza zasada.

Pod filmikiem pojawiły się setki komentarzy, a odpowiedzi były różne - od zdrobnień po bardziej dosadne. Portal edziecko.pl wyszczególnił te pojawiające się najczęściej.

- "U mnie w domu było "kasia", czemu - nie wiem." "Moja córka przyniosła z przedszkola określenie "dziupla"." "Słyszałam, że lepiej uczyć dzieci normalnego nazewnictwa, nie mówimy przecież kółeczko na oko. Słodkie sformułowania bardziej pasują do sypialni." "Moja mama mówiła, że ja mam "karolinkę", a chłopcy mają "gucia". Moje dzieci znają normalne nazwy, a syn (7 lat), wie, po co używam tamponu czy podpaski." "U mnie było kurka i ptaszek." "Córka ma kurkę, a synowie frytki." "U nas jest brzoskwinka, ptaszek i jajka."

Jak uświadamiać dziewczynki o miesiączce?

Tiktokerka opowiedziała też, jak ważne jest uświadamianie dziewczynek o tematach związanych z miesiączką. Wiele kobiet pisało, że rodzice, a szczególnie matki, nie rozmawiały z nimi na ten temat.

"Moja mama dopiero wytłumaczyła mi, co to jest okres i jak używać podpasek w dzień dostania pierwszej miesiączki." "Ja dostałam na obozie i nie wiedziałam, co się dzieje. Dlatego teraz mój 4-latek, jeśli o coś pyta, to dostaje normalną odpowiedź bez owijania w bawełnę." "Ja się o okresie dowiedziałam, jak mama znalazła moje ubrudzone majtki."

Panie przyznały też, że o tym, co dzieje się z ich organizmem, czytały w Internecie. Niektóre wprost pisały, że dzisiaj w rozmowie ze swoimi dziećmi używają medycznych sformułowań, a ich pociechy doskonale wiedzą, co to jest podpaska, tampon czy okres.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Camille Tokerud/Getty Images

Pozostałe wiadomości