Warszawa. Dziecko w czepku urodzone
Specjalista położnictwa i ginekologii dr Wojciech J. Falęcki przyjął niezwykły poród w Szpitalu Południowym w Warszawie. Na świat - przez cesarskie cięcie - przyszedł bowiem maluch w nienaruszonym worku owodniowym. Takie narodziny są rzadkością. Według statystyk zdarzają się raz na 80-100 tysięcy przypadków.
Niektórzy to są w czepku urodzeni … tak został nazwany jeden naszych podopiecznych
Ciążowe tematy dla młodej mamy
Lekarz do opisu dołączył fotografię z warszawskiej porodówki. Czy maluchowi szczęście będzie sprzyjało?
Fotografia porodowa
Dr Wojciech J. Falęcki w mediach społecznościowych uchyla rąbka tajemnicy na temat swojej pracy. Jak podkreślił w opisie, fotografia porodowa to jedna z wielu form dokumentacji nowego życia i nie ukrywa, że jest jej orędownikiem.
- Wszystko zaczęło się w COVID-zie prawie 3 lata temu. Mimo że sale cięć nie są salami teatralnymi, to uważam, że poprzez fotografie możemy uchylić nieco kurtyny. Przy okazji uwiecznić tę chwilę - wyjaśnił medyk.
Internauci przyznali rację lekarzowi i podziękowali mu za zdjęcie dziecka w czepku urodzonego.
"Dzięki za to zdjęcie. Też jestem w czepku urodzona i zawsze się zastanawiałam, jak to wygląda", "Szkoda, że to nie jest w standardzie porodu cesarskiego cięcia", "Ale ujęcie!", "Dziękuję, że mogę oglądać tutaj te wszystkie cudne zdjęcia", "Super pamiątka dla rodziców i maluszka" - czytamy w komentarzach.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Fotografia porodowa. Jak zatrzymać pierwsze emocje? Jak wygląda sesja?
- Najpiękniejsze zdjęcia porodowe świata - wśród nich prace polskiej fotografki."Tam nie ma ustawiania, nie ma dubli"
- Bezpieczny poród w domu. "Trzeba być przygotowanym na różne scenariusze"
Źródło: poradnikzdrowie.pl
Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/Getty Images