Interseksualizm popularnie nazywany był obojnactwem lub hermafrodytyzmem. Dotyka ono 1 na około 10 tysięcy nowonarodzonych dzieci i uznawane jest za anomalię. Nie należy mylić interseksualizmu z transpłciowością czy jakimikolwiek seksualnymi preferencjami. Poza tym samo pojęcie interseksualizmu coraz częściej uznawane jest za niewłaściwe i zastępowane interpłciowością.
"Lepiej uczyć normalnego nazewnictwa".
Szacuje się, że nawet 20 proc. pań może cierpieć na zaburzenia statyki narządów rodnych Jak je rozpoznać i jak leczyć? Zapytaliśmy o to lek. med. Dorotę Niewęgłowską, specjalistę ginekologii i położnictwa.
Wielu rodziców nie potrafi odpowiedzieć dziecku na pytanie, skąd się biorą dzieci. Dlatego tematem postanowiła zająć się Ewa Drzyzga. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, oglądajcie dzisiejszy odcinek Rozmów w Toku. Tymczasem zobaczcie, jak na warszawskim Grochowie nazywa się żeńskie narządy płciowe.
Na świecie żyje 130 milionów okaleczonych na skutek obrzezania kobiet. Szacuje się, że 6 tysięcy dziewcząt każdego dnia pada ofiarą tego rytuału. Czy podróżnik Tomek Michniewicz, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN, spotkał plemiona, które kultywowały obrzezanie? Jaka jest geneza tego rytuału? Czy jest szansa, aby tradycja obrzezania zniknęła? W jakim wieku dziewczynki są obrzezane?