Otwieramy dziecięcy sezon rowerowy. Jak wybrać idealny sprzęt dla naszej pociechy?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Wiosna już za rogiem, czas odkurzyć rower
Wiosna już za rogiem, czas odkurzyć rowerDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Początek wiosny to start sezonu rowerowego. Jak przygotować dziecko do zarówno długich, jak i krótkich wycieczek? Jaki sprzęt i akcesoria sprawdzą się u najmłodszych? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Natalia Kata-Gawlik i Andrij Shchypanov z "Otwartego Warsztatu Rowerowego".

Dziecięce akcesoria rowerowe

Nadchodzi wiosna, czas więc odświeżyć nasze rowery i przygotować je na sezon pełen przygód. Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z wycieczkami rowerowymi, a może po prostu szukasz dla niego nowego sprzętu? W studiu Dzień Dobry TVN Natalia Kata-Gawlik i Andrij Shchypanov z "Otwartego Warsztatu Rowerowego" opowiedzieli, jaki model i akcesoria warto wybrać.

Dla wielu małych pociech jest to pierwszy sezon wycieczek rowerowych. Aby zapewnić im bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy, warto zakupić dla nich przyczepkę. Dzieci są chronione, a jednocześnie mogą swobodnie podziwiać krajobrazy. - Można w niej nawet przewozić dziecko, które jeszcze nie do końca siedzi, tylko musi być ona do tego przystosowana - radziła Natalia.

- Limit kilogramów jest nawet do 40-50 kg, w zależności od modelu przyczepy - dodała.

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Jaki sprzęt wybrać, jeśli dziecko potrafi już jeździć na rowerze biegowym? - Warto już spróbować namawiać dziecko, by nacisnął na ten pedał, nauczył się napędzić rower w inny sposób, niż odpychając się - tłumaczył Andrij Shchypanov. Eksperci stwierdzili, że można także przykręcić kijek do roweru, jednak ta metoda wymaga od rodzica dobrej kondycji fizycznej.

Jak ustawić wysokość siodełka w rowerze dziecięcym? Jeżeli dziecko umie już swobodnie jeździć na rowerze, powinniśmy zmierzyć wewnętrzną długość jego nogi w bucie, dodać ilość centymetrów między podłożem a pedałem i ustawić łączny wymiar od pedału do końca siodełka.

Zobacz całą rozmowę w naszym wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News