Robert Stockinger

  Robert Stockinger

  Kiedy żar leje się z nieba, samochód stojący na słońcu staje się śmiertelną pułapką dla pozostawionych w nim dzieci i zwierząt. Ratownik medyczny Ariel Szczotok i reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger postanowili sprawdzić, jak szybko nagrzewa się auto w pełnym słońcu. Wynik był szokujący! Jak reagować, kiedy widzimy w nagrzanym samochodzie dziecko lub zwierzę?

  W miejscowości Brużyczka Mała w gminie Aleksandrów Łódzki doszło do brutalnego czynu. Na środku pola jeden ze spacerowiczów odnalazł 10 porzuconych jednodniowych szczeniaków. Dzięki szybkiej interwencji zwierzęta udało się uratować. Jaki jest obecnie ich stan? O tym Robert Stockinger rozmawiał z Katarzyną Rezler, urzędniczką do spraw zajmowania się zwierzętami w gminie Aleksandrów Łódzki.

  Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa nieodłącznym gadżetem stała się osłona na usta i nos w postaci maseczki, przyłbicy czy chusty. Jedni decydują się na wyroby już gotowe, a ci bardziej kreatywni tworzą je sami. Do tych ostatnich zaliczają się panowie pracujący na złomowisku w Tłuszczu, których maski są naprawdę wyjątkowe. Mógł się o tym przekonać nasz reporter, Robert Stockinger.

  Wizyta na basenie to dla dziecka ogromna frajda, a przy okazji idealny sposób na wzmocnienie mięśni. W jakim wieku warto po raz pierwszy zabrać dziecko na pływalnię? Robert Stockinger poruszył ten temat w rozmowie z trenerką, Adrianną Wawrzynkiewicz.

  Norweski mistrz skoków narciarskich, Bjoern Einar Romoeren, wielokrotnie zasmucił Polaków, wygrywając w turniejach skoków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem. W ostatnim czasie wszyscy jednak zgodnie trzymali za niego kciuki, ponieważ Bjoern walczył z nowotworem kości. Udało mu się jednak przezwyciężyć chorobę i dziś powoli wraca do zdrowia. O trudach ostatnich miesięcy opowiedział w wideorozmowie z Robertem Stockingerem.

  Pan Stanisław ma 87 lat i trzy razy w tygodniu ćwiczy na siłowni. Ile miał lat, kiedy zaczął tam trenować? Co się zmieniło w jego życiu odkąd regularnie ćwiczyć? Czy w młodości zajmował się sportem wyczynowym? Czy stosuje jakąś dietę? Z Panem Stanisławem i jego trenerem rozmawiał Robert Stockinger. Czy reporter Dzień Dobry TVN był w stanie udźwignąć ciężary, które chwile wcześniej podnosił Pan Stanisław? Zobaczcie!

  Polskie biegaczki, które na ostatnich Mistrzostwach Europy zdobyły złoto w sztafecie 4x400: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska i Justyna Święty-Ersetic wsparły w tym roku Szlachetną Paczkę. Zrobiły to pierwszy raz? Dla kogo przygotowały prezenty? Z lekkoatletkami rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  "Serce piko, a gdy nie piko, nie mów <<wisi mi to>>" - tak rzeszowscy ratownicy przerobili znany przebój "Despacito". W ten sposób chcą zachęcić innych do udzielania pierwszej pomocy. Kto wpadł na pomysł nagrania takiej wersji hitu Luisa Fonsi? Kto napisał do niej słowa? Z ratownikami spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Poprosił ich również o przypomnienie zasad wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

  Z okazji 55-lecia działalności artystycznej Tercetu Egzotycznego Robert Stockinger wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, na spotkanie z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską i jej córką Katarzyną Dziewiątkowska-Mleczko. Jaki jest przepis na tak niesamowity sukces sceniczny? Dla wszystkich, zaniepokojonych jej stanem zdrowia fanów, Pani Izabela ma wiadomość: "Na moment nie przyjęłam, że mam raka. Powiedziałam - nie miałam, nie mam i nie będę miała, i już nie mam"!

  Partner Karoliny Jakubiak leciał z Oslo do Warszawy. W podróż wziął ze sobą dwa koty. Podczas lotu zwierzęta były zamknięte w dwóch oddzielnych klatkach. Po wylądowaniu i odebraniu klatek okazało się, że w jednej z nich nie ma kratki, a co najważniejsze – kota. Para chce wyjaśnić sprawę zniknięcia kota, a przede wszystkim znaleźć zwierzaka. Czy udało im się coś ustalić? Z Pani Karoliną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jego gościem był również lekarz weterynarii Franek Paśko, który wyjaśnił, co może czuć kot, który znalazły się na nieznanym dla siebie terenie. Czy według lekarza zaginiony zwierzak może przebywać jeszcze na lotnisku?

  Walenty Kania jest z wykształcenia technologiem żywności i zootechnikiem, a z pasji kucharzem oraz - jak twierdzi - miłośnikiem wszelakich dziwactw kulinarnych. Jeździ po Polsce food truckiem i serwuje dania, które dla wielu mogłyby się wydawać niejadalne. W jego menu znajdują się na przykład potrawy z jąder i penisów byczych. A co zaserwował Robertowi Stockingerowi? Czy reporter Dzień Dobry TVN miał odwagę to zjeść?

  Mleko od wielbłąda ma mniej tłuszczu od mleka krowiego, smakuje jak kremówka i mimo że jest słodkie, zalecane jest chorym na cukrzycę. Jakie jeszcze ma zalety? O właściwości mleka wielbłądziego zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyk Annę Radowicką.

  Aktorka Katarzyna Glinka niedawno ukończyła kolejny bieg z przeszkodami - górską edycję Runmageddonu Kaukaz. O swoim wyczynie opowiedziała reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Od kiedy Kasia biega?