Nie żyje powstanka, Magda Gessler po operacji, przypadki Legionelli. Oto najważniejsze newsy z piątku

Źródło: Dzień Dobry Wakacje
Sara Urban w piosence “Zrań mnie mocniej”
Sara Urban w piosence “Zrań mnie mocniej”
Moc kamieni urodzeniowych
Moc kamieni urodzeniowych
Czy jestem w toksycznym związku?
Czy jestem w toksycznym związku?
Jak zatrzymać lato na balkonie?
Jak zatrzymać lato na balkonie?
Młodzi za kierownicą
Młodzi za kierownicą
Leszek Naziemiec- lodowy pływak
Leszek Naziemiec- lodowy pływak
Dzień na planie serialu “Lipowo. Zmowa milczenia”
Dzień na planie serialu “Lipowo. Zmowa milczenia”
Jako pierwszy przepłynął wpław rzekę Jukon na Alasce
Jako pierwszy przepłynął wpław rzekę Jukon na Alasce
Wszystko, co trzeba wiedzieć o bakterii Legionella
Wszystko, co trzeba wiedzieć o bakterii Legionella
Od poniedziałku jesteśmy od 7:45 - raper Edzio
Od poniedziałku jesteśmy od 7:45 - raper Edzio
Pierwszy dzień w żłobku - czy jest się czego bać?
Pierwszy dzień w żłobku - czy jest się czego bać?
Jak ułatwić dziecku adaptację w żłobku i przedszkolu?
Jak ułatwić dziecku adaptację w żłobku i przedszkolu?
Wartości Marcina Prokopa
Wartości Marcina Prokopa
Wartości Pauliny Krupińskiej
Wartości Pauliny Krupińskiej
W piątek, 25 sierpnia Muzeum Powstania Warszawskiego poinformowało o śmierci Barbary Matys-Wysiadeckiej, która była żołnierką Kobiecych Patroli Minerskich Związku Odwetu Kedywu Okręgu AK Komendy Głównej, a Magda Gessler przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przeszła operację. Z kolei w Dzień Dobry Wakacje dr n. med. Paweł Grzesiowski wyjaśnił, jak dochodzi do zakażenia Legionellą. O czym jeszcze pisaliśmy?

Legionella zbiera śmiertelne żniwa. Jak dochodzi do zakażenia?

Od kilku dni z Podkarpacia płyną niepokojące wieści o bakterii, która zaatakowała lokalne wodociągi i sprawiła, że do szpitali trafiło około 80 osób, z których 7 zmarło. W Dzień Dobry Wakacje dr n. med. Paweł Grzesiowski podkreślił, że skażony aerozol generuje dla ludzi największe niebezpieczeństwo.

- Nawet w domu, kiedy bierzemy prysznic, powstaje pewna mgiełka. Jeżeli bierzemy prysznic i zamykamy się w kabinie prysznicowej, to przecież ściany tej kabiny zaparowują. To jest właśnie ten aerozol. To jest ta para, w której może być bakteria - mówił ekspert.

Dowiedz się, jak rozpoznać zakażenie Legionellą.

Barbara Matys-Wysiadecka nie żyje. Walczyła w powstaniu warszawskim

Barbara Matys-Wysiadecka ps. Baśka-Bomba zmarła w wieku 100 lat. Była żołnierką Kobiecych Patroli Minerskich Związku Odwetu Kedywu Okręgu AK Komendy Głównej. 20 sierpnia 1944 roku - wraz z dwiema koleżankami-minerkami - uzbrajała minę na wysokości trzeciego piętra ściany gmachu PAST-y. Tego dnia budynek został zdobyty.

Najdzielniejsza z dzielnych, w powstaniu walczyła do końca. Na zawsze w naszych sercach! - podkreślono w komunikacie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Magda Gessler przeszła zabieg usunięcia wyrostka

W Sopocie odbyła się prezentacja jesiennej ramówki TVN. Niestety nie pojawiała się na niej Magda Gessler, co zaniepokoiło fanów. Dwa dni po konferencji prowadząca "Kuchenne rewolucje" wyjaśniła, skąd jej absencja.

- Tak jak ja Was, mnie też potrafi jeszcze coś zaskoczyć. Zawsze powtarzam, że młodość nie ma końca! Więc niespodziewanie coś, co dotyka młodych dotknęło też mnie... Wszystko jest dobrze i dziękuje za troskę i czułość. Jestem w pełni sił, tylko lżejsza o mały wyrostek - napisała na instagramowym profilu.

Patrycja i Robert Stockingerowie zdradzili, kto śpiewał na ich weselu

Patrycja i Robert Stockingerowie bawili się podczas tegorocznego Top of The Top Sopot Festival. W tłumie wypatrzyła ich nasza reporterka, która zapytała o to, jaka muzyka była na ich weselu.

- Film ze ślubu mamy zmontowany do muzyki Adele. Piosenka do pierwszego tańca to "Przetańczyć z tobą chcę całą noc". Śpiewał ją mój tata – powiedział Robert Stockinger w rozmowie z Karoliną Kalatzi. - On jest tak dobrym wokalistą jak aktorem - dodał.

Bank Pocztowy zaplanował prace modernizacyjne. Jakie usługi nie będą działać?

Od piątku 25 sierpnia, od godz. 21:35 do soboty 26 sierpnia, do godz. 02:30 wystąpią przerwy w dostępie do usług Banku Pocztowego. Jak informują przedstawiciele instytucji, w związku z niedostępnością bankowości elektronicznych i innych systemów, nie będą działać m.in.: płatności mobilne BLIK, przelewy i operacje na kartach w bankowości internetowej i mobilnej, automatyczne płatności za autostrady Autopay czy doładowania telefonu na kartę. Więcej na ten temat TUTAJ.

Ciemne plamy na Neptunie. Pierwsza taka obserwacja z Ziemi

Na Neptunie zaobserwowano dużą ciemną plamę, a chwilę potem drugą. To pierwsze takie odkrycie z Ziemi. - Jestem całkowicie podekscytowany możliwością nie tylko pierwszego wykrycia ciemnej plamy z Ziemi, ale także po raz pierwszy zarejestrowania widma jej odbicia - powiedział astronom Patrick Irwin z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com/Piotr Andrzejczak/MWMEDIA/Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości