Przyjrzyj się swoim majtkom. Niektóre modele mogą wywołać ból i infekcje intymne
Majtki to ważny element garderoby, ale nieodpowiednio dobrane mogą wywołać ból i przyczynić się do występowania infekcji intymnych. Warto więc roztropnie podchodzić do kupna bielizny. Sprawdź, jakie modele najlepiej wybierać.
Rośnie liczba zakażeń subwariantem omikronu w popularnym ośrodku turystycznym
Pomimo wysokiego wskaźnika szczepień w Portugalii rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Ponad 80 proc. nowych przypadków zakażeń to subwariant omikronu BA.5. Co o nim wiemy?
Co zrobić, gdy zachorujemy na COVID-19 w czasie ferii?
Ferie dla niektórych województw już się zaczęły. Rząd ostrzega przed kolejnymi falami pandemii COVID-19. Co należy zrobić i jak się zachować, kiedy zaobserwujemy u siebie objawy koronawirusa? Czy można wtedy wrócić do domu?
HIV a AIDS - czym się różnią i jak można się zakazić?
Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia już od 1988 roku. Inicjatywę tę podjęła Światowa Organizacja Zdrowia WHO. Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem zarażeń AIDS, a także solidaryzowanie się z osobami, które ta choroba dotknęła. Tegoroczne hasło brzmi: "Koniec nierówności. Koniec AIDS. Koniec pandemii".
Wstrząs septyczny - na czym polega? Czym różni się od sepsy?
Wstrząs septyczny ma wyjątkowe cechy, przez co jest kwalifikowany jako inna, osobna forma wstrząsu. Bywa, że termin ten stosowany jest błędnie jako synonim sepsy, posocznicy lub ogólnoustrojowej reakcji zapalnej. Czym zatem jest wstrząs septyczny? Jakie są jego objawy i sposoby leczenia?
WHO obserwuje nowy, niepokojący wariant koronawirusa. Pierwsze przypadki już w Polsce
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że monitoruje nowy wariant koronawirusa o nazwie Mu albo B.1.621. Po raz pierwszy wykryto go w Kolumbii, gdzie obecnie odpowiada za blisko 40 procent zakażeń. Odnotowano go również w Polsce.
Koronawirus w Polsce. Pod koniec listopada liczba nowych zakażeń może przekroczyć 30 tysięcy
W ocenie badaczy z Politechniki Wrocławskiej dynamika zakażeń koronawirusem w Polsce jest bardzo podobna do tej sprzed roku. Przygotowany przez nich model pokazuje, że już w połowie września będziemy notować 500-600 nowych zakażeń. Na tym jednak nie koniec. W listopadzie liczba dziennych przypadków może przekroczyć nawet 30 tysięcy.
Premier Nowej Zelandii reaguje szybko. Wprowadza narodowy lockdown, gdy po pół roku pojawił się pierwszy pacjent
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła we wtorek (17 sierpnia) decyzję o wprowadzeniu surowego lockdownu w całym kraju po tym, jak w największym mieście kraju, Auckland, wykryto pierwsze od pół roku zakażenie koronawirusem.
Wariant Lambda koronawirusa jest już w Polsce. To nowe, poważne zagrożenie?
W Polsce stwierdzono trzy przypadki zakażenia wariantem Lambda koronawirusa. Nie widzimy, żeby ten wariant był tak aktywny i bardziej zakaźny jak wariant Delta - przekazał w piątek (6 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapewnił także, że resort monitoruje na bieżąco nowe mutacje wirusa.
Koty zarażają się wirusem od człowieka. Weterynarz: "Radzę nie wpuszczać zwierzaka do sypialni"
Osoby, które chorują na COVID-19, często zarażają swoje zwierzęta domowe. Najbardziej narażone na infekcję są koty śpiące w łóżku właściciela. Choć nie wykazano, aby zwierzaki przekazywały wirusa z powrotem ludziom, naukowcy nie wykluczają takiej możliwości.
Czeka nas wzrost zakażeń, nawet do 15 tys. dziennie. Minister zdrowia mówi o czarnym scenariuszu i podaje termin
Koronawirus nie daje za wygraną, wręcz przeciwnie, wciąż słyszymy o jego kolejnych wariantach. Co gorsza, Delta i Lambda są jeszcze bardziej niebezpieczne. Sytuacja epidemiczna w Polsce była tematem posiedzenia sztabu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o przygotowaniach wszystkich scenariuszy rozwoju pandemii. Jego zdaniem wzrost zakażeń nastąpi jesienią.
Czy praca zmianowa zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19? Zaskakujące wyniki badań
Sen to zdrowie - to powiedzenie znamy nie od dziś. Okazuje się, że ma też potwierdzenie naukowe. Naukowcy zbadali wpływ pracy poza typowymi godzinami na zakażenie COVID-19. Chodziło głównie o dyżury w nocy. Wyniki swoich badań przedstawili w raporcie, który opublikował serwis „Medscape”.
Biała księga, czyli baza wiedzy o przebiegu zakażenia i skutkach COVID-19. Jakie powikłania występują u ozdrowieńców?
Naukowcy pracowali kompendium wiedzy na temat koronawirusa. W białej księdze klinicyści opisali swoje doświadczenia związane z COVID-19 oraz zawarli rekomendacje. Zauważyli m.in., że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma skutki we wszystkich właściwie układach narządów, a powikłana zakrzepowo-zatorowe mogą wystąpić nawet do miesiąca po wyzdrowieniu.
Zwierzęta domowe mogą zarazić się koronawirusem? Są badania, które to potwierdzają
W Wielkiej Brytanii potwierdzono dwa przypadki przeniesienia koronawirusa SARS-CoV-2 z ludzi na domowe koty. Jakie miały objawy? Które inne zwierzęta domowe mogą być podatne na zakażenie? Autorzy badań wskazują co robić, aby uchronić swoich pupili.
Bakteria New Delhi - kolejne zakażenia w Ciechocinku. Szpital nadal nie przyjmuje pacjentów
Kolejne przypadki zakażenia bakterią New Delhi zostały potwierdzone w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku. Zmarła pierwsza osoba, u której ją zdiagnozowano. Głównym powodem śmierci kobiety był bardzo ciężki przebieg COVID-19. Przyjęcia do placówki nadal są wstrzymane.