Specjaliści zapewniają, że w tym roku widok będzie naprawdę spektakularny.
To jeden z największych obiektów, które do tej pory minęły naszą planetę.
Kiedy na Ziemi pojawiło się życie? Mimo postępu technologii i ogromnych możliwości badacze wciąż nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jednak najnowsze badania przybliżają naukowców do poznania prawdy.
Ta organizacja istnieje prawie od pół wieku i nazywana jest często sektą. Zrzesza ludzi z całego świata, którzy wierzą, że człowieka stworzyli kosmici. Kim są raelianie i jak wyglądają ich zgromadzenia? To postanowił sprawdzić nasz reporter. Incognito udał się na jedno z ogólnopolskich spotkań i nagrał, jak od kulis wygadają raeliańskie obrządki.
"Mam dosyć bezczynnego przyglądania się temu",
NASA wyjaśnia.
Czy grozi nam niebezpieczeństwo?
Sprawdź, o której godzinie zasiąść do wigilijnej kolacji.
O której godzinie ją ujrzymy?
Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci przypomina nam, jak ważny jest recykling elektroodpadów, a tegoroczna edycja wydarzenia przebiega pod hasłem
Sprawdź, o czym pisaliśmy w serwisie Dzień Dobry TVN.
We Francji doszło do "kosmicznie" nietypowego zdarzenia. Pewna kobieta twierdzi, że uderzył w nią meteoryt. - Poczułam wstrząs w żebrach. Myślałam, że to zwierzę, nietoperz - powiedziała.
"W moim domu rodzinnym były cztery kosze".
Jowisz nowym rekordzistą.
Każdego dnia na całym świecie wypijamy 1,5 biliona filiżanek kawy. Zazwyczaj fusy, które pozostają po parzeniu wyrzucamy do kosza, tymczasem okazuje, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Udowodniają to Marcin Koziorowski i Monika Kudelska. O swoich pomysłach na fusy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Ekspert wyjaśnia, czy mamy się czego obawiać.
Zbliży się 1 kwietnia.
Zobacz, o co chodzi w tej akcji.
Czy jest niebezpieczna?
Mariusz Szczygieł jest pisarzem i dziennikarzem, który zawsze śmiało porusza najbardziej aktualne problemy społeczne. Tym razem zwrócił uwagę na ilość plastikowych kwiatów na grobach, które, choć zdobią, rozkładają się latami.
Projekt JUMP FOR THE PLANET to ogólnoświatowa akcja, która ma na celu zebranie pieniędzy na domy dla uchodźców klimatycznych. W tym celu, pomysłodawca akcji Tomasz Kozłowski wraz z gwiazdami będzie skakał z 45 kilometrów. Patronem projektu jest Lech Wałęsa, a wezmą w nim udział obecni w Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr i Olga Bołądź.
Martyna Wojciechowska zaapelowała do fanów. Na Instagramie podzieliła się alarmującym raportem klimatycznym sporządzonym przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu. Jak się okazuje, niektórych skutków zmian nie będziemy mogli powstrzymać przez setki, a nawet tysiące lat.
Gwiazdy bardzo chętnie dbają o ekologię i coraz śmielej o tym mówią. Namawiają także swoich fanów do zainteresowania się przyszłością planety. W trakcie gali "Skrzydła Ekologii" statuetki odebrali znani i lubiani, a nam zdradzili, jakie działania w myśl ochrony środowiska podejmują.
W dzisiejszych czasach zamawiamy, kupujemy i konsumujemy coraz więcej. Niestety w związku z tym zwiększa się zjawisko marnotrawienia żywności. Ile razy wyrzuciliście coś z lodówki, bo było już przeterminowane, nieświeże bądź niedobre? Świadome zakupy są kluczem do sukcesu, pomocna może być także nowa aplikacja, która za niewielką cenę pozwala nam zaopatrzyć się w posiłki na cały dzień i wesprzeć lokalne restauracje.
Są osoby, które kwestionują kulisty kształt Ziemi i przedstawiają argumenty na to, że nasza planeta jest płaska. Twierdzą również, że Australia nie istnieje. Skąd biorą się tego typu teorie? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN popularyzatora astronomii "Z głową w gwiazdach" Karola Wójcickiego. Nasz gość powiedział również, co będziemy mogli zobaczyć dzisiaj na "polskim niebie".
W 2006 roku Pluton został zdetronizowany i ogłoszono, że w Układzie Słonecznym mamy osiem, a nie jak wcześniej uważano - dziewięć planet. Niedawno jednak w mediach gruchnęła wiadomość, że w Układzie Słonecznym jest jednak dziewięć planet. Czy te ostatnie informacje nie są jednak na wyrost? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy popularyzatora nauki Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, aby zapytać, jak to z tymi planetami jest. Dowiedzieliśmy się również, jaką partię mógłby założyć nasz naładowany energią gość.
Pan Kazimierz Błaszczak z Wieruszowa dostał się do drugiego etapu misji Mars One. Czy poleci na Marsa? Czy skolonizuje planetę z innymi ludźmi? Jak wyglądają przygotowania osoby, która ma polecieć w kosmos? Czy specjalnie przygotowuje się do wylądowywania na czwartej planecie od Słońca?
Na środku pustyni, w stanie Nowy Meksyk powstał pierwszy, prywatny port kosmiczny. Kto jest pomysłodawcą i inwestorem? Kiedy wylecą pierwsi podróżni?