bank

  Santander Bank Polska ostrzega klientów, by pod żadnym pozorem nie klikali w linki w podejrzanych wiadomościach. - Można stracić pieniądze - alarmują jego przedstawiciele. Jak chronić się przed oszustwem? Na co zwrócić uwagę?

  Po raz kolejny banki zapowiedziały prace serwisowe na nadchodzący weekend, czyli 24-25 września 2022 r. Oznacza to utrudnienia dla klientów, zwłaszcza w dostępie do konta. Które banki zapowiedziały niedostępność swoich usług i w jakich godzinach?

  Klienci których banków będą mieli trudności?

  Kiedy nastąpi przerwa techniczna?

  Jak złożyć wniosek online?

  Sprawdź, jak zawiesić spłatę rat.

  Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych. To pierwsza taka podwyżka od 11 lat, znacznie wyższa od prognozowanej. Co to oznacza dla Polaków?

  Klienci której placówki muszą zachować ostrożność?

  Pierwszy weekend wakacji dla klientów wielu banków upłynie pod znakiem przerw technicznych.

  Kiedy musimy liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami naszych żartów?

  Pięć banków zaplanowało prace serwisowe na najbliższe dni. W związku z nimi część klientów powinna być przygotowana na problemy z dostępem do bankowości, a nawet wypłaty gotówki. Sprawdzamy, co warto wiedzieć. 

  Sprawdź, które funkcje nie będą dostępne.

  Zobacz, jak złożyć wniosek.

  Kto może liczyć na zwrot?

  Czym charakteryzują się te dwa rodzaje pożyczek?

  Rada Polityki Pieniężnej podniosła główną stopę procentową o 0,75 pkt. proc. Co robić, jeśli po kolejnej podwyżce zauważamy, że nie stać nas na spłatę kredytu? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Maciej Samcik, ekonomista.

  Wypłaty realizowane wyłącznie w dolarach oraz nałożone limity gotówkowe - między innymi takie gospodarcze i finansowe konsekwencje militarnych decyzji Władimira Putina będą musieli ponieść Rosjanie.

  Od kilku dni w internecie pojawia się wiele informacji o braku gotówki w bankomatach. Podobnie było również na początku pandemii w marcu 2020 r. Obawy wielu osób może dodatkowo pogłębiać fakt, że nie udało im się wypłacić pieniędzy. Skąd ten problem? Eksperci i bankowcy wyjaśniają sytuację.

  Joanna Popławska po wielu latach pracy w banku postanowiła z niej zrezygnować i poświęcić się ceramice. Dlaczego podjęła taką decyzję? Co najbardziej fascynuje ją w nowym zajęciu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Eksperci od cyberbezpieczeństwa z Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzegają przed oszustami. Przestępcy mają się podszywać pod pracowników banku i kusić wysokimi bonusami.

  "Rodzeństwo uświadomiło mnie, że są szybkie przelewy na telefon".

  Kiedy kupujemy świąteczne prezenty, często składamy się z innymi osobami na wyjątkowe gadżety. Później pojawia się problem z rozliczeniem - zapominamy o przelewie lub księgowanie pieniędzy długo trwa. Dlatego przed wigilijną kolacją warto uregulować wszystkie zobowiązania. Jak to zrobić w szybki sposób?

  Co to oznacza dla kredytobiorców?

  Józef Wancer urodził się w Gułagu, podczas wojny stracił niemal wszystkich krewnych. Samotnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Zaczynał jako ślusarz w fabryce, by po latach wspiąć się na sam szczyt w bankowości.

  Weekendowe przerwy techniczne zapowiada kilka banków w Polsce. Dla klientów oznacza to spore utrudnienia w dostępie do usług. Chodzi m.in. o problemy z kartami kredytowymi i bankowością internetową oraz brak możliwości wypłaty gotówki z bankomatów. Sprawdź, czy twój bank również przeprowadza przerwę serwisową w ten weekend.

  Były już fale kradzieży dokonywanych metodą "na wnuczka" czy "na Komendę", ale kreatywność złodziei nie gaśnie. Teraz popularne jest oszukiwanie "na pracownika banku". Na czym polega ten rodzaj oszustwa i jak się przed nim chronić? W Dzień Dobry TVN wyjaśnia Piotr Konieczny, specjalista od informatyki śledczej.

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał orzeczenie dotyczące kredytów we frankach szwajcarskich. Stwierdzono, że skutki uznania przez sąd nieuczciwego warunku w umowie podlegają przepisom prawa krajowego.

  RRSO w teorii bankowości jest określany jako ustandaryzowany miernik kosztu zobowiązania kredytowego. Dla kredytobiorcy zastosowanie RRSO jest bardzo ważne przy ocenie różnych ofert kredytów w aspekcie kosztowym.

  Mieszkaniowy boom w Polsce trwa mimo pandemii. Tylko w marcu po pieniądze na własne lokum udało się do banków ponad 56 tys. osób. Najnowsze dane pokazały 35-proc. wzrost liczby wniosków kredytowych wobec ubiegłego roku.

  Banki coraz głośniej mówią o nałożeniu na swoich klientów dodatkowych opłat za trzymanie pieniędzy na koncie czy za prowadzenie lokaty. Jakich zmian możemy się jeszcze spodziewać? O tym w rozmowie z PAP-em mówiła prof. Małgorzata Zaleska z SGH.