Parenting

Pomysły na wyjątkowe zabawy z dzieckiem. "100 prostych sposobów, których przygotowanie nie wymaga czasu"

Parenting

Czasami rodzice nie mają pomysłu na to, jak spędzać wolne chwile z dzieckiem. Aby zająć pociechę, dają jej w ręce telefon czy tablet. Jak urozmaicić ten czas? Z pomocą w tej sytuacji przyszli youtuberzy Sebastian Bajon i Przemysław Śliwiński. Wraz z innymi ojcami napisali książkę "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem".

Zabawy dzieci w XXI wieku

Kiedyś z rodzicami mogły konkurować pojedyncze bajki, dziś z kolei najmłodsi są otoczeni technologią. Dzieci najnowsze rozwiązania mają na wyciągnięcie ręki. Kochają gry na komórkach czy tabletach.

- Technologia na pewno jest. (...) Nie możemy jej wyprzeć, ale musimy się nauczyć też żyć obok i nie wypełniać sobie tylko takimi rzeczami całego dnia - mówił w Dzień Dobry TVN tata 7-letniej Nikoli i 5-letniego Miłosza, Przemysław Śliwiński.

Niestety, coraz częściej zdarza się, że rodzice, by mieć spokój i nie musieć bawić się z własnymi pociechami, dają im do zabawy elektroniczne sprzęty.

- To jest dobra technologia, ale rodzice jej trochę nadużywają po prostu - stwierdził tata 3,5 letniej Nadii, Sebastian Bajon.

Jak bawić się z dzieckiem?

Poszukując pomysłów na zabawy dla dzieci i z dziećmi, youtuberzy tworzący kanał o tematyce majsterkowej i kulinarnej, postanowili stworzyć wspólnymi siłami książkę, pt. "Projekt tata, czyli 100 sposobów na jeszcze lepszy czas z dzieckiem".

- W książce jest zawartych po prostu 100 prostych sposobów, których przygotowanie nie wymaga czasu - mówił jeden z youtuberów z kanału "5 Sposobów Na…".

Jest to idealna publikacja, gdy mamy 20 czy 30 minut wolnego czasu i chcemy coś porobić z dzieckiem, ale nie mamy pomysłu co. Mogą z niej korzystać zarówno ojcowie, jak i matki.

- Tam nie ma zbędnego tekstu, wszystko jest opisane za pomocą zdjęć, więc każdy projekt można zrobić bardzo szybko. I nie trzeba robić wycieczek do sklepów, nie trzeba szukać nie wiadomo jakich rzeczy, żeby to stworzyć - wyjaśniał Sebastian Bajon.

W programie zaprezentowali, jak z rzeczy dostępnych w domu, teoretycznie ze śmieci, można zrobić ciekawe zabawki. Do czego wykorzystali plastikową butelkę, drewniane sztućce i guziki? Zobaczcie materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości