Trzy rytuały urodzinowe, które sprawią, że kolejny rok będzie niezwykle udany. Jak je zrobić?

Kobieta zapalająca kadzidło
Te trzy rytuały urodzinowe sprawią, że kolejny rok będzie niezwykle udany. Jak je zrobić?
Źródło: Mariya Borisova/Getty Images
Rytuał jest ustaloną formą zewnętrzną doniosłego aktu, ceremonii lub uroczystości. Niewątpliwie urodziny są niezwykle ważnym momentem w naszym życiu. Z tego powodu, warto w tym czasie wykonywać rytuały, dzięki którym możemy wzmocnić siebie. Poznaj rytuały, które podbudują każdego w tym szczególnym dniu, jakim są urodziny i zapewnią kolejny rok pełen szczęścia, powodzenia i spełniania celów oraz marzeń. 

Urodzinowy rytuał na wzmocnienie siebie

Pierwszym z możliwych rytuałów jest ten, na większą pewność siebie. Wiele z nas często wątpi w swoje możliwości i umiejętności, zapominając, że nasze babki były tymi, które posiadały niezwykłą wiedzę. W dniu swoich urodzin warto przygotować rytuał wzmacniający.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Astrologia i ezoteryka

Horoskop na Chiński Nowy Rok. Co nas czeka w Roku Smoka?
Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

W tym celu będziemy potrzebować białych świec - 3, 6 lub 9, soli do kąpieli, ponieważ nasz rytuał będzie w formie kąpieli, a także świeżych kwiatów. Przydadzą się również nasze amulety, dzięki którym zbieramy siły. Mogą to być podarunki od bliskich, kamienie szlachetne czy inne przedmioty. Opcjonalnie można skorzystać z ziół oczyszczających w formie kadzideł, np. szałwii czy melisy.

Zaczynamy przygotowania do rytualnej kąpieli. Najlepiej rozpocząć go od wzięcia chłodnego prysznica - to ma na celu pobudzenie naszej głowy, ale i zmycie tego, co jest złe. To otrzeźwienie, dzięki któremu poznamy naszą siłę. Następnie zapalamy i ustawiamy świece, rozkładamy pomiędzy nimi nasze amulety. Świeże kwiaty, które przypominają o naszej kobiecości, stawiamy w bezpiecznej od ognia odległości. Do wody wsypujemy sól.

Zanurzamy się w ciepłej wodzie, która przytuli nasze ciało i przyniesie ulgę duszy. Powtarzajmy w tym czasie afirmacje, które odpowiadają na nasze lęki. Kiedy poczujemy odprężenie - możemy zakończyć rytuał.

Urodzinowy rytuał na spełnienie celów i marzeń

Do przygotowania takiego rytuału będziemy potrzebować - żółtych lub złotych świec. Minimum siedmiu, a najlepiej tyle, ile mamy lat. Do tego pachnące zioła, jak lawenda, szałwia, melisa, rozmaryn, nagietek. Najlepiej, jeśli przygotujemy z nich kadzidło - opcjonalnie może być to kadzidełko o takim zapachu. Dodatkowo będziemy potrzebować dwie kartki papieru i długopis.

Rytuał zaczynamy od zapalenia kadzidła i okadzenia się trzykrotnie. Następnie zapalamy świece, po kolei, nie spiesząc się. Kiedy wszystkie będą zapalone, zapisujemy na jednej kartce swoje cele z zeszłego roku. Następnie ją składamy i spalamy nad świecą, powtarzając "to, co za mną, nie wpłynie na to, co przede mną". Można tu wykorzystać kamienną misę, aby kartka się dobrze spaliła - nie ma ryzyka poparzenia.

Na drugiej kartce zapisujemy cele, które chcemy osiągnąć w nadchodzącym roku. Kiedy to zrobimy - okadzamy kartkę nad płomieniami ognia, mając w głowie silną intencję spełnienia celów. Aby zakończyć rytuał, należy rozsypać na wiatr popiół z pierwszej kartki, a drugą schować pod poduszkę lub między karty kalendarza. Będzie można ją spalić przy kolejnych urodzinach.

Urodzinowy rytuał na przyciągnięcie fortuny

Przygotuj trzy złote świece, monety - symbolizujące powodzenie finansowe. Jeśli masz możliwość spróbuj znaleźć czterolistną koniczynę, jeśli nie - możesz taką narysować na kartce i wyciąć - chodzi nam o ogólny symbol powodzenia. Dodatkowo potrzebować będziemy szałwii do okadzenia i oczyszczenia pomieszczenia, w którym będziemy wykonywać rytuał.

Zaczynamy od podpalenia szałwii i oczyszczenia pomieszczenia. Suszone zioła powinny się tlić jak kadzidło. Obchodzimy z nim pomieszczenie siedem razy, a następnie siadamy i okadzamy samą siebie. W tym czasie należy pozbyć się wszelkich myśli z głowy. Można naganiać dym na siebie, a można medytować w jego bliskości. Kiedy zioła się dopalą - zapalamy trzy złote świece i ustawiamy w trójkąt. Wokół nich rozkładamy monety, powoli i z uwagą, powtarzając w głowie "Niech koło fortuny się zatoczy i obsypie mnie szczęściem".

Jeśli używamy koniczyny, należy schować ją pod świecę, a następnie zapalić je i rozłożyć pieniądze z właściwymi myślami w głowie. Kiedy ułożymy wszystkie monety - w kształt koła wokół trójkąta ze świec, rytuał jest prawie zakończony. Jeszcze siedmiokrotnie powtarzamy afirmację z kołem fortuny. Następnie pieniądze chowamy do sakiewki i trzymamy w bezpiecznym miejscu, a koniczynę wkładamy do portfela. Świece można zgasić.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Mariya Borisova/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes