Nadchodzą dwa zjawiskowe wydarzenia. Kiedy warto patrzeć w niebo?

Różowy Księżyc w pełni
Nadchodzą dwa zjawiskowe wydarzenia. Kiedy warto patrzeć w niebo?
Źródło: Chayanan/Getty Images
W tym tygodniu zdecydowanie warto patrzeć w niebo. Nadchodzi różowy księżyc, a do tego będzie można podziwiać spadające gwiazdy. Kiedy na niebie pojawią się te dwa fascynujące zjawiska?

Pełnia Księżyca w kwietniu

Już w najbliższa środę (24 kwietnia) będziemy mogli podziwiać nadchodząca kwietniową pełnię Księżyca. Uściśli się ona o godzinie 1:51. Osoby interesujące się astrologią powinny wiedzieć, że będzie to różowa pełnia w Skorpionie.

Skorpion jest znakiem rządzonym przez Plutona - planetę odrodzenia i transformacji. W połączeniu z naturalnym symbolem pełni czeka nas niezwykły czas. Możemy być w końcu gotowi do podjęcia zmian, spełnienia najskrytszych pragnień i przełamania największych lęków. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Astrologia i ezoteryka

Horoskop na Chiński Nowy Rok. Co nas czeka w Roku Smoka?
Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

Pełnia Księżyca w kwietniu nazywana jest Różowym Księżycem ze względu na kwitnące w tym czasie w Ameryce Północnej floksy o różowo-fioletowej barwie. Inaczej nazywana jest Pełnią Kiełkującej Trawy, Jajeczną, ale też Rybną. Nazwy tych zjawisko najczęściej pochodzą głównie od wierzeń, zwyczajów, a także obserwacji rdzennych mieszkańców Ameryki, ale nie tylko.

Spadające gwiazdy w kwietniu - przed nami rój Lirydów i Pi Puppidów

Jeszcze przed pełnią księżyca będzie można podziwiać rój spadających gwiazd - Lirydów i pi Puppidów. Ich okres aktywności trwa od 14 do 30 kwietnia, jednak maksimum osiągnie już dzisiejszej nocy - 22 kwietnia.

Według szacunków ekspertów w ciągu godziny będzie możliwość zobaczenia 18 meteorów. Bywały lata, gdy było to nawet po kilkaset meteorów, jednak tym razem będzie ich mniej. Sytuacji nie ułatwia nadchodząca pełnia księżyca, która - rozświetlając niebo - może utrudniać obserwację.

- Meteory z roju Lirydów szybko mkną po niebie. Ich prędkość wynosi 49 kilometrów na sekundę. Wieczorem radiant roju, czyli punkt, z którego wydają się wybiegać meteory, znajduje się dość nisko nad horyzontem, ale wraz z upływem nocy wnosi się coraz wyżej - podaje TVN Meteo.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Chayanan/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki