Materiał promocyjny

Wiosenne porządki w ogrodzie. Poznaj prosty sposób na idealnie czysty murek i kostkę

Wiosenne porządki w ogrodzie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiosną ogród nie prezentuje się zbyt imponująco. Aby cieszył nas swoim wyglądem w letnie dni, musimy o niego zadbać właśnie teraz. Od czego zacząć? Co musimy zrobić, by przywrócić w ogrodzie ład i porządek? Jak doczyścić murek czy kostkę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała architekt porządku, Ula Hryniewicka.

Pozbądź się chwastów

Jak uprzątnąć ogród po zimie? Ula Hryniewicka radzi, by porządkowanie zielonego terenu rozpocząć od pozbycia się starych roślin, suchych gałęzi i chwastów, które już zaczęły rosnąć. Usunięcie chwastów będzie naprawdę proste, jeżeli użyjemy do tego mieszanki wrzątku i niesolonej wody po ziemniakach, ryżu czy makaronie. Dlaczego? Zawiera ona skrobię, która osiada w porach chwastów.

W walce z chwastami pomocny będzie także ocet. - Możemy użyć go w połączeniu z wodą, w proporcji 2:1. Do spryskiwacza wlewam najpierw ocet potem wodę, zakręcamy i gotowe - powiedziała architektka porządku w Dzień Dobry TVN. Oprysk z octu należy powtarzać i najlepiej wykonywać go w suchy, słoneczny i bezwietrzny dzień.

Popraw jakość gleby

Wiosną warto zadbać o poprawę jakości gleby. Możemy wykorzystać do tego fusy po kawie. - Sypiąc je pod roślinami, poprawiamy pH i dostarczamy im cenne składniki mineralne. Fusy podsypujemy bezpośrednio przy korzeniach rośliny - tłumaczyła Ula Hryniewicka. Pomocne będą również skorupki po jajkach. Uwielbiają je rośliny mające zasadowe pH gleby.

Murek wyczyszczony na błysk

Wiosną i latem to właśnie w ogrodzie spędzamy najwięcej czasu z przyjaciółmi, rodziną czy w pojedynkę, relaksując się po ciężkim dniu. Powinniśmy więc doprowadzić do porządku nasze meble ogrodowe. Po zimie wymagają one porządnego czyszczenia.

Jak to zrobić? Prostym, skutecznym i szybkim sposobem jest użycie myjki ciśnieniowej, która wykorzystuje do 80 proc. mniej wody niż wąż ogrodowy. Czyszczenie jest więc bardziej ekologiczne i oszczędne. Możemy też bez problemu regulować ciśnienie myjki, tak by dopasować je do czyszczonej powierzchni.

Myjką możemy umyć też brudny murek, altanę czy chodnik.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego sprzętu? Często podawany przez producentów parametr, jakim jest ciśnienie maksymalne, nie odzwierciedla rzeczywistego ciśnienia, jakie myjka osiągnie przy pracy. Dlatego podczas zakupu zaleca się zwrócenie uwagi na wartość ciśnienia roboczego — to właśnie ten parametr precyzyjnie określa siłę, z jaką woda będzie usuwać zabrudzenia.

Na rynku znajdziemy wiele modeli myjek ciśnieniowych, z różnymi akcesoriami – np. do mycia tarasów, podwozi samochodów czy rynien. Przed wybraniem konkretnego urządzenia warto więc zastanowić się, jakie dokładnie są nasze potrzeby i co chcemy nią czyścić, a następnie dobrać model, który spełni te oczekiwania. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: ddtvn

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes