mycie

  mycie

  Zapomnij o perfekcyjnie ułożonych, świeżo umytych włosach. Ze Skandynawii wielkimi krokami przychodzi trend, który może wywrócić naszą dotychczasową rutynę pielęgnacyjną do góry nogami. Jeśli myjesz włosy regularnie, uwaga - po przeczytaniu tego artykułu możesz odstawić szampon na bok. Hit czy kit?

  Co można, a czego nie należy myć w zmywarce? Jakie błędy najczęściej popełniamy? Jak dbać o ten baaardzo istotny, dla domowego gospodarstwa sprzęt, żeby służył nam wiele lat? Na wszystkie te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN blogerka - Małgorzata Kowalewska-Kawuza.

  Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Columbia twierdzą, że wystarczy myć się trzy razy w tygodniu, a częstsze mycie może przyczyniać się do powstawania infekcji i wysuszania skóry. Zobaczcie, co na temat tych doniesień sądzi gość Dzień Dobry TVN: dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak kolorowe kosmetyki wpływają na skórę?

  Kiedy kilkanaście dni temu Bartek Jędrzejak pucował Neo, czyli pięknego, rasowego, popielatego malamuta, jeden z naszych fanów na Facebooku zasugerował, żeby prezenter pogody wymył... słonia. Bartek podjął rękawicę i wziął pod prysznic swojego ponad pięciotonowego kumpla Ninka. Zobaczcie, co z tego wyszło. Czy była to ostatnia kąpiel... Bartka? W końcu słoń Ninek to jednak "byk" ;)

  W studiu Dzień Dobry TVN goscilismy był dr. Piotra Gryglasa. Wytłumaczył nam czy możliwe jest uczulenie na środki czystości? Jak sprawdzić co nas uczula oraz jak odróżnić uczulenie od choroby skóry? Czy rzeczywiście "częste mycie skraca życie"? ;)