Materiał promocyjny

Ciepłownictwo, dermokosmetologia, zdrowie. Odkryj wszystkie zalety wód termalnych

Rozgrzej się na majówkę
Źródło: Dzień Dobry TVN
Poddębice to miasto słynące z gorącej wody termalnej o temperaturze 72 stopni Celsjusza. Przy jej użyciu ogrzewane są instytucje publiczne. Przede wszystkim jednak stanowi ważny powód, dla którego warto wybrać się do tego wyjątkowego miejsca. Woda zawiera korzystny układ minerałów, jest używana w celach zdrowotnych, terapii i kosmetologii.

Poddębice - miasto gorących źródeł

W Poddębicach z kamerami Dzień Dobry TVN gościła reporterka Magdalena Bober. Na miejscu rozmawiała z Pawłem Plewińskim, szefem tamtejszych term. - Woda jest wydobywana z gorącego źródła, z odwiertu geotermalnego, który ma 2101 metrów, o temperaturze 72 stopni - mówił.

Oznacza to, że miasto ogrzewane jest właśnie wspomnianą wodą. - Mieszkańcy Poddębic korzystają z energii geotermalnej i ta woda pierwotnie swoje ciepło oddaje w ciepłownictwie, a z kolei w drugim etapie jest wykorzystana na naszych termach, tutaj na basenach, gdzie wprowadzamy tę wodę do niecek basenowych - mówił Paweł Plewiński.

Woda w nieckach ma od 32 do 38 stopni Celsjusza, co czyni kąpiel w niej niezwykle przyjemną.

Po zdrowie do Poddębic

Termy, w których gościła nasza reporterka, obejmują ogromne połacie ziemi i oferują przyjezdnym całą masę atrakcji. Cechują się też inkluzywnością. - Jest to nowoczesny obiekt, gdzie powierzchnia lustra wody to 2300 metrów kwadratowych. Siedem niecek basenowych, z czego każda niecka basenowa jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. To był nasz, jak gdyby, priorytet, żeby tak zaprojektować obiekt, żeby likwidować barierę architektoniczną osobom niepełnosprawnym. I stąd też są pochylnia na nieckach. Jest też niecka basenowa za nami, która ma 10 centymetrów głębokości i osoby niepełnosprawne mogą na wózkach inwalidzkich wjechać do tej niecki i korzystać z masażerów, które są na ścianach wodnych - dowiadujemy się.

Szef term Poddębice podkreślił również, że woda termalna ma wiele niezwykłych właściwości. - Wodę termalną surową można spożywać w pijalni, która znajduje się w naszym parku. Firma dermokosmetyczna korzysta i wykorzystuje tę wodę do produkcji kosmetyków, więc zakres zastosowania od ciepłownictwa do dermokosmetologii, do zdrowia - mówił.

Sezon termalny w Poddębicach rozpoczyna się wraz z nadejściem maja. Paweł Plewiński zaprosił wszystkich widzów do odwiedzenia term.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes