relaks

  relaks

  Tęsknicie za rajskimi wakacjami? Od kilku tygodni marzy wam się odpoczynek i relaks pod palmami? Mamy coś, co na pewno was zadowoli! Słyszeliście już o parku wodnym Suntago? To miejsce, gdzie nie tylko miło spędzicie czas, ale także zrelaksujecie się i skorzystacie z profesjonalnych zabiegów SPA. Co czeka was na miejscu?

  Lecznicze właściwości masaży znane są na całym świecie. W zależności od potrzeb zabieg może mieć relaksujący, odprężający lub prozdrowotny charakter. Hawajski masaż lomi lomi to propozycja dla osób, które chcą poprawić zarówno stan swojego ciała, jak i ducha. Nazwa masażu nawiązuje do sposobu, w jaki jest on wykonywany.

  Wakacje powinny być czasem beztroski i nicnierobienia. Tymczasem część z nas, zamiast odpoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, wpada w tryb "zadaniowy". Skąd się bierze przekonanie, że nawet na wakacjach "musimy" coś robić? Jak naprawdę zrelaksować się na urlopie i nabrać energii?

  Mieszkańcy Kozienic i okolic świetnie znają rezerwat Królewskie Źródła, jednak osobom spoza regionu nazwa ta najczęściej nic nie mówi, a szkoda. To nie tylko świetna baza do pieszych wędrówek, ale także bardzo popularne miejsce piknikowe. Na dodatek jest tak blisko od Warszawy, że wydaje się być wręcz idealne na jednodniowy wypad za miasto. Jakich jeszcze atrakcji można się spodziewać w sercu Puszczy Kozienickiej?

  Stresu nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia. Dzięki niemu mamy motywację do działania i szybciej podejmujemy decyzje. Niestety jego nadmiar może być niebezpieczny i prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Remedium na permanentne napięcie znaleźli autorzy książki "Jak uwolnić się od stresu". Czy proponowane przez nich rozwiązania są skuteczne? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką z Uniwersytetu SWPS.

  Twarz jest prawdziwym zwierciadłem, w którym odbija się nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o to, aby była wypoczęta i zrelaksowana. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykonywanie samodzielnego masażu twarzy. O tym jak to zrobić, by przynosił najlepsze efekty, mówi Lari Yugai, ekspertka w zakresie manualnego modelowania twarzy.

  Medytacja staje się coraz bardziej popularną metodą relaksacji i sposobem na zachowanie równowagi psychicznej. Wielu osobom jest szczególnie potrzebna w czasie pandemii, gdy jesteśmy narażeni na jeszcze więcej stresu. Ekspert wyjaśnia, jakie korzyści możemy odnieść medytując i podpowiada, jak się do tego zabrać.

  Medytacja dynamiczna Osho miała być odpowiedzią na współczesne problemy ludzi Zachodu. Zdaniem jej pomysłodawcy, przywódcy duchowego Osho Rejneesha, człowiek nie jest w stanie wystarczająco skupić się na klasycznej, statycznej medytacji. Najpierw trzeba się pozbyć panującego w jego umyśle chaosu.

  Oczywiście, najlepiej by było, gdybyśmy wszystkie mogły spać po 8h dziennie. Ale przyznajmy, rzadko kiedy taki scenariusz udaje nam się zrealizować. Budzimy się z opuchniętą twarzą i z workami pod oczami. Jeśli na samo niewyspanie trudno znaleźć cudowne remedium, o tyle na zmęczoną twarz i cerę - owszem. Oto kilka rad, jak w kilka sekund zapewnić sobie wypoczęty wygląd.

  W dobie pandemii, kiedy dużo czasu spędzamy w mieszkaniu, czasem czujemy potrzebę odseparowania się od naszych domowników, by przez chwile w ciszy poczytać książkę lub posłuchać ulubionej muzyki. Pomocny może okazać się kącik relaksacyjny, szczególnie po sylwestrowej nocy. Jak wygospodarować na niego przestrzeń? Sprawdzone patenty zdradziła nam Ewa Mierzejewska.

  Zdrowotne działanie sauny udowodniono już w starożytności, a z możliwości zażywania w niej relaksu korzysta się na całym świecie do dziś. Choć sauny spotyka się głównie w SPA, istnieje również możliwość wybudowania własnej, przydomowej łaźni. Czy warto zbudować saunę w domu? Jaką wybrać?

  Jak zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy? I to w dobie pandemii? Robert Stockinger poleca trening Tai Chi w Łazienkach Królewskich, który odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prowadzi je Jan Gliński, który jest nie tylko instruktorem, ale także absolwentem Akademii Dantian, jednostki organizacyjnej Fundacji o tej samej nazwie.

  Wielkimi krokami zbliża się jesień – przez jednych uwielbiana za kolorowe liście, przez innych nienawidzona za słotę i szybko zapadający zmrok. Znane i lubiane osoby postanowiły więc w pełni wykorzystać ciepłe dni. W jaki sposób spędzają ostatni weekend lata?

  Czy drzewa mają właściwości lecznicze? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN razem z naszymi gośćmi: Weroniką Dąbrowską sylwoterapeutką i internistą dr Michałem Sutkowskim. Czy przebywanie w otoczeniu drzew rzeczywiście relaksuje, obniżając napięcie i ciśnienie? Dlaczego lekarz, który odwiedził nasze studio jest sceptyczny do teorii Pani Weroniki, która uważa, że z drzewami można rozmawiać, jeżeli uruchomi się w sobie serce? A co Wy uważacie na ten temat? Wierzycie w leczniczą energię drzew?