majówka

  majówka

  Jest lato i sezon grillowy trwa w najlepsze. Polecaliśmy już 10 prostych przepisów na dania z grilla, ale tym razem skupimy się wyłącznie na potrawach wegetariańskich. Sprawdź 10 przepisów na wegetariańskie dania z grilla.

  Gwiazdy postanowiły spędzić długi weekend w Polsce. Okazuje się, że znalazły mnóstwo aktywności, które można wykonywać bez wyjeżdżania za granicę. Jedne opalają się na balkonach, drugie odwiedzają rodzinne strony, a jeszcze inne zwiedzają zakątki naszego kraju.

  Grillowanie to jedno z ulubionych zajęć Polaków. Kto z nas nie lubi spędzać czasu z rodziną czy przyjaciółmi przy ogniu, na którym skwierczą różne rodzaje mięs i warzywa. Tradycyjnie już za początek sezonu grillowego uznaje się długi majowy weekend. Niestety w tym roku nie wszędzie było to możliwe. Władze kilku warszawskich dzielnic wydały bowiem zakaz rozpalania ognisk i grillowania. Co grozi za jego złamanie? O tym rozmawialiśmy z Szymonem Czerwińskim, szefem kuchni i Agnieszką Drozd, Warszawski Alarm Smogowy.

  Przed nami zimny poniedziałek. Temperatura nigdzie w Polsce nie przekroczy 11 stopni Celsjusza. W większości kraju wciąż będzie intensywnie padać. Można jednak liczyć na przejaśnienia. Warto także zaznaczyć, że w następnych dniach zrobi się trochę cieplej.

  W niedzielę będzie pochmurno z możliwymi przejaśnieniami, głównie na północy. Miejscami wystąpią burze. Temperatura powietrza kształtować się będzie od 4 do 21 st. C. Wiatr zacznie zmieniać kierunek z południowego na północny.

  Przed nami majówka. Długi weekend to tradycyjnie czas relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Upałów nie będzie, ale w niektórych częściach kraju synoptycy zapowiadają słoneczną aurę, co umożliwi pierwsze w tym sezonie opalanie. Majowe słońce wprawdzie nie operuje tak mocno jak latem, jednak warto z niego korzystać rozsądnie, o czym przypomina Aldona Maciąg, specjalistka dermatologii.

  Długi majowy weekend upłynie z przewagą chmur, ale będzie też można liczyć na chwile ze słońcem - zwłaszcza w sobotę w północnej połowie kraju. Opady wystąpią głównie na południu i południowym wschodzie. W niedzielę będzie deszczowo, ale na południu temperatura wzrośnie do 21 st.

  Michel Moran zdobył telewizyjną popularność jako juror w programie "MasterChef", z miejsca stając kulinarnym autorytetem dla milionów widzów. Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca słynny szef kuchni spojrzał w stronę ogrodu, gdzie wiele osób spędzi nadchodzącą majówkę. Kucharz nawiązał do obowiązkowego elementu długiego weekendu.

  Jakie restrykcje pandemiczne zostaną zdjęte po weekendzie majowym? Wicepremier Jarosław Gowin w środę zaproponuje kalendarz odmrażania gospodarki. Według jego zapowiedzi możemy liczyć na otwarcie ogródków restauracyjnych i siłowni. Na temat planu luzowania obostrzeń wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki.

  Istnieje w Polsce kilka miejsc, w których nie widać ingerencji człowieka. Jednym z nich jest Park Narodowy Bory Tucholskie, stanowiący prawdziwe arcydzieło Matki Natury. Jeziora, lasy i zwierzęta tworzą tu niepowtarzalny, sielski krajobraz.