Materiał promocyjny

Festiwal Kwiatów i Sztuki idealnym sposobem na spędzenie majówki. "Floryści starają się nas zachwycić"

Festiwal Kwiatów i Sztuki idealnym sposobem na spędzenie majówki
Pogoda na dziś z Zamku Książ
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trwa majówka. Tym, którzy nadal nie mają planów, proponujemy wybrać się na Festiwal Kwiatów i Sztuki. Co wyróżnia tegoroczną, 34. już edycję tej imprezy? O tym w rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Żabska, gospodyni Zamku Książ.

Zamek Książ. Festiwal Kwiatów i Sztuki

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ to rekordowa liczba kwiatów oraz florystów, animatorów, wystaw i atrakcji dla dzieci.

- Setki tysięcy kwiatów żywych, ogromny, największy kwietny dywan w Polsce na dziedzińcu - podkreśliła Anna Żabska, prezes Zamku Książ.

- Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dlatego że floryści, którzy pracują nad kompozycjami, starają się zachwycić nas coraz bardziej. Rzesza fanów przybywa chcąc zobaczyć, jak sobie poradzili w tym roku - zaznaczyła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Tegoroczna wystawa zainspirowana jest 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

- Drzewo Życia za nami nawiązuje do stolicy Belgii, Brukseli, do Atomium symbolizującego spójność i harmonię. Niesamowite dzieło, to drzewo jest przeogromne - pokazywała Anna Żabska.

- Pamiętajmy, że Polska, Wałbrzych, Zamek Książ leży w centrum Europy, dlatego taki temat dostali nasi floryści. Nasze piękne modelki i ich suknie też do tego nawiązują - wyjaśniała gospodyni Zamku Książ.

Majówka na Zamku Książ

Festiwal Kwiatów i Sztuki jest wydarzeniem adresowanym do wszystkich. To pięć dni różnorodnych atrakcji, nie tylko wystaw.

- Jeżeli kochacie Państwo kwiaty, sztukę, piękną pogodę, historię, to musicie być u nas w Zamku Książ w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku - zachęcała Anna Żabska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla