Wałbrzych

  Wałbrzych

  Wałbrzych to miasto o przebogatej historii. To tu mieszkali reprezentanci wielkich rodów arystokratycznych, m.in. księżna Daisy, ciotka Winstona Churchilla. To tutaj również, podczas II wojny światowej, swoją siedzibę mieli hitlerowcy. Dowiedz się więcej o historii i atrakcjach Wałbrzycha.

  W kolejnym cyklu "Mikrowyprawy" Łuasz Długowski odwiedził Wałbrzych. Jest to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku. Razem z Zamkiem Książ stanowią atrakcję dla turystów i miłośników niewyjaśnionych tajemnic. Zamek robi ogromne wrażenie. Komu zawdzięczamy jego budowę? Łukaszowi udało się dotrzeć do podziemnych korytarzy, które były kopane od 1944 roku przez wojennych jeńców. Włabrzych to również tradycje górnicze. Jakie jeszcze atrakcje skrywa miasto? Czy wiedzieliscie, że Wałbrzych jest stolicą porcelany?

  W stadninie pod Wałbrzychem doszło do niesamowitego wydarzenia: oźrebiło się tu aż 25 klaczy rasy śląskiej jednocześnie! 6 źrebiąt ciągle czeka na narodziny. Na miejscu była prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Zobaczcie jej uroczego chrześniaka z kopytkami!

  Polska porcelana z Wałbrzycha jest znana na całym świecie. Na wykonanych z niej talerzach jada się m.in. w Białym Domu. Doceniają ją również rodziny królewskie. Do fabryki porcelany udał się Bartek Jędrzejak. Na miejscu podjął się wyzwania, by zrobić - uznany przez filmowców - fason, który był pokazany m.in w Lalce, Stawce większej niż życie oraz Nocach i dniach. Zobaczcie, jak mu poszło.

  O pięknej i słonecznej pogodzie prezenter Dzień Dobry TVN opowiedział dziś z Wałbrzycha. Tamtejszy Zamek to takie nasze polskie Downton Abbey. Malownicze widoki doceniła nawet egipska telewizja, która na zamku kręci sceny do swojego serialu. A Wy gdzie spędzacie swój długi weekend? :)

  W Rędzinach, małej wiosce na Dolnym Śląsku, mieszka wraz rodziną była Miss Nowego Jorku Davina Reeves. Do Polski przeprowadziła się z miłości do Irka, którego poznała w USA. Oto historia mich miłości...

  Davina Reeves pokochała Dolny Śląsk i przeprowadziła się z USA do Wałbrzycha. Jest aktorką w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym. A jej serce skradł... wałbrzyszanin. Dlaczego miss Nowego Jorku 2010 postanowiła zamieszkać w Wałbrzychu? O tym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.