zamek książ

    zamek książ

    Sudety są wyjątkowe pod każdym względem. Na górskich szlakach trafisz na rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki roślin, a w dolnośląskich miejscowościach możesz podziwiać unikatowe zabytki oraz zróżnicowane krajobrazy. Warto wziąć pod uwagę odwiedzenie miejsc, które niekoniecznie są wymieniane w pierwszej piątce atrakcji turystycznych. Na sudeckich terenach przyroda wszędzie bowiem robi wrażenie, a w miastach, miasteczkach i wsiach zachowały się pamiątki ich świetności sprzed nawet siedmiu wieków.

    W stadninie pod Wałbrzychem doszło do niesamowitego wydarzenia: oźrebiło się tu aż 25 klaczy rasy śląskiej jednocześnie! 6 źrebiąt ciągle czeka na narodziny. Na miejscu była prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Zobaczcie jej uroczego chrześniaka z kopytkami!

    Jak wyglądało codzienne życie na Zamku Książ przed 100 laty? Marcin Sawicki postanowił się tego dowiedzieć. Na zamku spotkał się z Jean Wessel, wnuczką kucharza, pracującego tam 100 lat temu, która przekazała prywatny zbiór fotografii ilustrujący życie mieszkańców zamku. Po wystawie oprowadził nas Mateusz Mykytyszyn prezes fundacji księżnej Daisy von Pless. Zapraszamy na pasjonującą wycieczkę w przeszłość.

    Tomasz Zubilewicz schował się przed mrozem w podziemiach zamku Książ. Czy wiedzieliście, że w podziemiach zamku przez cały rok utrzymuje się stała temperatura? Jakie tajemnice skrywa to miejsce?