Materiał promocyjny

Letnie inspiracje modowe. "Niezależnie od temperatury będziemy czuli się bardzo dobrze"

Wiosna-lato 2024. Jakie materiały i kolory będą modne?
Letnie inspiracje modowe
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed majówką przenosimy się myślami już na wakacje. Zaczynamy planować, co zapakujemy do walizki. W ubraniach warto postawić na naturalne, przyjazne dla skóry materiały, takie jak len. O najważniejszych trendach i najmodniejszych kolorach w tym sezonie mówiła w Dzień Dobry TVN Kinga Wróbel, stylistka TATUUM.

Moda na lato 2024 - trendy kolorystyczne

Inspiracja naturą i celebracja kobiecości - tymi słowami można określić modę na zbliżające się lato. Na jakie barwy warto postawić w tym sezonie?

- Największy potencjał drzemie w neutralnej palecie kolorystycznej, czyli skupiamy się na bielach, na beżach, ale także na takim królewskim kobalcie, który dominuje w kolekcji. Jak wiemy, kobalt symbolizuje witalność, ale także kreatywność i może nawiązywać do natury. Warto właśnie dlatego w okresie wiosenno-letnim, wakacyjnym, posłużyć się tym kolorem, aby nieco odświeżyć garderobę - zachęcała Kinga Wróbel.

Jaki wpływ mają kolory na nasze samopoczucie?

- W dużym stopniu to, co zakładamy na siebie, to w jaki sposób konstruujemy wizerunek, wpływa na nasze samopoczucie. Również na to, w jaki sposób postrzegamy siebie pod kątem chociażby osobowościowym - wyjaśniała gościni Dzień Dobry TVN.

Jakie materiały wybierać w ciepłych miesiącach?

Latem przy wysokich temperaturach chcemy się czuć lekko i przewiewnie. Najlepiej zatem postawić na materiały naturalne.

- W przypadku kolekcji dominuje len i bawełna, czyli takie materiały, które chronią też naszą skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce. Dodatkowo sprawiają, że czujemy się komfortowo, ponieważ są to materiały przewiewne. Dominuje len, ponieważ jest to tkanina naturalna, która sprawia, że niezależnie od temperatury po prostu będziemy czuli się bardzo dobrze - zapewniała stylistka.

Czy moda może się inspirować sztuką?

- Tak, zdecydowanie. Tak naprawdę sztuka i moda ze sobą współgrają, uzupełniają się wzajemnie. Najlepszym tego przykładem jest właśnie kolekcja Tatum, która powstała we współpracy z międzynarodową artystką KOKETIT. Jest to kolekcja unikatowa, ponieważ wyróżnia się niezwykłym ornamentem. Mamy taką oryginalną kreskę inspirowaną pracami Pablo Picasso - pokazywała nasza gościni na modelkach.

- Na obu sylwetkach dominuje ten print. Widzimy, w jaki sposób możemy go wykorzystać zarówno w stylizacjach monochromatycznych, jak i w zestawieniu z czymś bardziej neutralnym, dla osób, które cenią sobie może więcej klasyki. Ta kolekcja jest unikatowa, ponieważ wprowadza dużo świeżości i z pewnością pokazuje, w jaki sposób możemy właśnie łączyć sztukę w codziennych stylizacjach - przekonywała Kinga Wróbel.

Kolekcję uzupełnia szeroka gama akcesoriów, dzięki którym możemy zmieniać charakter stylizacji. Wśród nich m.in.: kostiumy kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne, chusty, kapelusze czy biżuteria.

Zobacz także:

·

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz