bawełna

  bawełna

  Bambus to długożyjąca roślina, która ma ponad sto trzydzieści gatunków. Najwięcej z nich można znaleźć w tropikalnej i subtropikalnej Azji. Drewno z bambusa od dawna wykorzystywane jest w budownictwie z uwagi na lekkość i wytrzymałość. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się także włókno bambusowe, z którego produkuje się naczynia oraz ubrania. Czy warto je kupować?

  Bawełna to jedno z najpopularniejszych włókien, z których produkowana jest odzież. Od lat uprawiana jest na szeroką skalę, głównie w USA, Chinach i Indiach. Jej uprawa wiąże się jednak ze stosowaniem sporych ilości środków chemicznych, co wzbudza wątpliwości i kontrowersje. Alternatywą stała się bawełna ekologiczna, zwana również organiczną. Jest ona uprawiana w zupełnie inny sposób, z dbałością o środowisko i godność człowieka. Ubrania z bawełny ekologicznej polecane są zwłaszcza małym dzieciom oraz alergikom.

  Z bawełny powstają nie tylko ubrania, z jej nasion pozyskuje się bowiem olej o cennych właściwościach regeneracyjnych. Jest on wykorzystywany do pielęgnacji suchej skóry oraz zniszczonych, porowatych włosów. Powstaje w drodze tłoczenia na zimno, jest lekki i pozbawiony charakterystycznego zapachu.

  Podobno jesteś tym, w czym śpisz - tak mówią amerykańscy naukowcy i... Marcin Prokop. Czy rzeczywiście odpowiednia piżama to klucz, nie tylko do dobrego snu, ale także do szczęścia w życiu? Co na to nasza specjalistka, dziennikarka Dzień Dobry TVN Dominika Roman? Jaką piżamę wybrałabyś - bawełnianą czy satynową? O jakiej piżamie marzy Marcin Prokop? :)

  Organiczna bawełna, antyalergiczne wypełnienie, atrakcyjne wzory. Izabela Mayer postanowiła zapełnić lukę w polskim biznesie i stworzyła wyjątkowe poduchy. W studiu Dzień Dobry TVN zdradziła, co było dla niej największą inspiracją.

  W przypadku naszych gości określenia "dresiarz" czy "dresiara" nabierają innego znaczenia i przestają być obraźliwe. Antonina Samecka i Klara Kowtun, projektują ubrania z bawełny dresowej. To one wprowadziły na salony dres. Wyobrażacie sobie garnitur z dresu, kostium lub suknię ślubną z szarej bawełny? Tylko u nas zobaczycie "pełzający dresik" :)