Różnice w wychowaniu mogą prowadzić do konfliktów w rodzinie i wpływać na dorosłe życie dzieci. Jak nieświadome wzorce i przekonania kształtują relacje rodzicielskie?
Zdarza ci się powiedzieć do dziecka: "jesteś dużym chłopcem, a tak płaczesz", "taka ładna dziewczynka, a znów masz pobrudzone ubranie"? Takie komentarze sprawiają, że nieświadomie zawstydzasz swoją pociechę.
Wczesne macierzyństwo tuż po ukończeniu szkoły, czy przemyślana decyzja dojrzałej kobiety? Agata Młynarska w swoim talk-show tym razem zaprosiła do dyskusji kobiety, które w różnym wieku zdecydowały się na to, by zostać mamami.
Reporterzy programu Uwaga! TVN wrócili do sprawy pana Stanisława, która bardzo poruszyła widzów. Mężczyzna sprzedawał miody na targu, by dorobić do głodowej emerytury. Okazało się, że samotnie wychowuje syna i nie miał łatwego życia.
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Aleksandra Domańska została mamą małego Ariela w 2021 roku. Aktorka chętnie dzieli się prywatnymi przemyśleniami na temat macierzyństwa oraz kadrami ze swojej codzienności w social mediach. Niedawno udzieliła szczerego wywiadu, w którym wyjawiła szczegóły na temat nie zawsze prostego i cukierkowego rodzicielstwa. Czego nauczyło ją bycie mamą?
Zmiana otoczenia, opuszczenie przyjaciół i nowa szkoła. Przeprowadzka dla naszego dziecka może być trudnym doświadczeniem. O tym, jak przygotować pociechę do takiej zmiany opowiedziały w Dzień Dobry TVN Zosia i Karolina Gacek - córka oraz żona siatkarza Piotra Gacka a także psycholożka - Marta Bąkowska.
Każdy mama dobrze wie, że codzienność z dziećmi to sztuka logistyki, rozwiązywania konfliktów, próba bycia w kilku miejscach naraz i ciągła walka z czasem i byciem na czas. Czy zatem rodzicielstwo oznacza życie w niedoczasie i wieczne zaganianie? O tym opowiedziały nam doświadczone mamy: Agata Wolna, Paulina Będźmirowska, Patrycja Jerzykowska.
Od bycia rodzicem nie można wziąć urlopu na żądanie czy zwolnienia lekarskiego, ale można spróbować nauczyć się odpuszczać i szukać równowagi. Jak to zrobić?