Parenting

Masaż Tuina łagodzi lęk i stres u dziecka. "Jest przyjemny i bardzo skuteczny"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Masaż łagodzący stres i lęki u dzieci
Masaż łagodzący stres i lęki u dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dramatyczna sytuacja za naszą wschodnią granicą sprawia, że żyjemy w dużym stresie oraz napięciu. Część z nas odczuwa również silny lęk. Emocje, które nam towarzyszą, odczuwają też dzieci. W ich rozładowaniu najmłodszym może pomóc masaż Tuina. Na czym on polega i jak go wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN powiedziała naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas.

Masaż Tuina - na czym polega?

Masaż Tuina działa podobnie do akupunktury. Pomaga nie tylko złagodzić silne emocje, ale można go stosować także przy występowaniu innych dziecięcych dolegliwościach, np. kataru czy kaszlu. Jak powiedziała Joanna Brejecka-Pamungkas, masaż Tuina nie rozgranicza sfery fizycznej i emocjonalnej. - Jedno oddziałuje na drugie. Przy nerkach dominującą emocją jest lęk. Jeżeli nerki są fizycznie obciążone, to lęki będą bardziej odczuwalne dla dziecka, wiec wtedy wzmacniamy dany narząd, regulujemy go, wspieramy, tak, jak akupunktura i wówczas emocje mogą być w inny sposób odczuwane - dodała.

Masaż Tuina - skąd się wywodzi?

Masaż Tuina jest jednym z elementów medycyny chińskiej. - Kiedy tylko dowiedziałam się o tej metodzie, postanowiłam się jej nauczyć i szerzyć ją dalej - stwierdziła Joanna Brejecka-Pamungkas. Warto dodać, że można go stosować już od pierwszych dni życia dziecka. - Natomiast górna granica nie jest jasno określona. Mówi się o około nastu lat - wyjaśnił nasz gość.

W masażu Tuina mamy ok. 50 różnych technik, które stosuje się w zależności od potrzeb organizmu. - W kontekście podwyższonego stresu, napięcia skorzystałabym z technik, które stabilizują nasz organizm, więc szczególnie działają na osi żołądka, układu pokarmowego i nerek - mówiła.

Jak wykonać taki masaż? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości