Z szefem lub narzeczonym przyjaciółki. Czy erotyczne sny są powodem do zmartwień?

Co oznaczają erotyczne sny?
Powiedz mi, co ci się śni, a powiem ci, kim jesteś
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sny potrafią zaskoczyć nas nie tylko nieprawdopodobnymi scenariuszami, ale i symboliką. Erotyczne intrygują szczególnie, bo czasem pojawiają się w nich osoby, o których wcześniej nie odważylibyśmy się w ogóle pomyśleć. O czym świadczą marzenia senne z udziałem naszego znajomego, sąsiada lub szefa?

Co oznaczają erotyczne sny?

Sny erotyczne potrafią być fascynujące i równocześnie zaskakujące - zwłaszcza wtedy gdy śnimy o człowieku, który nie wzbudza w nas pożądania. Według Daily Mail aż 8 na 10 osób doświadczyło snu o współżyciu z kimś, kto nas nie pociąga na jawie. Dotyczy to m.in. przyjaciół lub znajomych z pracy, kogoś tej samej płci czy partnera bliskiej osoby.

Według neurobiologa doktora Rahula Jandiala możemy wyróżnić dwa rodzaje snów erotycznych, a ich przyczyny są kompletnie odmienne. Jeśli w ciągu dnia często rozmyślamy o kimś, kto nas pociąga i fantazjujemy o bliskości z nim, istnieje duża szansa, że pojawi się również w naszych myślach w nocy. Według naukowca wszystkie sny wywodzą się z sieci wyobraźni naszego mózgu, nie mają więc wiele wspólnego z zasadami logiki, które obowiązują na jawie.

Czy erotyczne sny to powód do zmartwień?

Kiedy śpimy, nasza wyobraźnia jest niczym nieskrępowana, więc może znajdować luźne skojarzenia w naszych wspomnieniach. To wyjaśnia powstawanie drugiego rodzaju snów - czyli tych, w których pojawiają się postacie niepociągające nas. Logika w trakcie snu jest "wyłączona", dlatego umysł nie może zatrzymać powiązań i erotycznych fantazji, które się u nas pojawiają. Na podobnej zasadzie działają sny o lataniu lub oddychaniu pod wodą - choć są niemożliwe do wykonania na jawie, w snach stają się "rzeczywiste". 

Według neurobiologa to, czy dana osoba doświadcza erotycznych snów, ma niewiele wspólnego z tym, jak aktywna seksualnie jest na jawie lub czy regularnie ogląda pornografię. 

- Jeśli nasza wyobraźnia erotyczna jest bardziej aktywna, gdy nie śpimy, wysoce prawdopodobne jest, że w nocy staniemy się mniej otarci na erotyczne sny - stwierdził doktor Rahula Jandial.

Według naukowca istotniejsze od tego, czy "gwiazda" naszego snu erotycznego to celebryta, sąsiad czy nasz przełożony, jest to - co może symbolizować. Bliskie spotkanie z szefem może bowiem więcej, niż o jego atrakcyjności, mówić o twoim marzeniu na temat dominacji i władzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: www.dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Anastassiya Bezhekeneva/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes