Sny erotyczne – symbolika i znaczenie

Kobieta śpi w łóżku
Piotr Marcinski / EyeEm / Getty Images
Źródło: EyeEm
Sen o seksie należy do tych najczęściej występujących. Zbyt często jednak interpretuje się go dosłownie. Tak naprawdę posiada bogatą symbolikę, w którą warto się zagłębić – dopiero to umożliwi nam prawidłową interpretację snu erotycznego.

Sny erotyczne

Sny o seksie są dość powszechne i, jak się okazuje, zupełnie naturalne, dlatego nie powinny powodować u nikogo zawstydzenia.

Mimo wszystko bywa, że ukazują nas w sytuacji, która choć zwykle przyjemna, po przebudzeniu budzi w nas zdziwienie, zażenowanie lub wręcz niesmak. Sen o seksie niekoniecznie jednak musi być wizualizacją naszych pragnień. Warto poddać go dogłębnej analizie, by właściwie zinterpretować, co podświadomość chciała nam przekazać.

Ważne jest także, by pamiętać, że także sny nieerotyczne w rzeczywistości mogą zawierać w sobie pewne seksualne sugestie. Wszystko zależy od kontekstu i emocji, które odczuwamy podczas snu.

Co oznacza sen o seksie?

Wbrew pozorom sen erotyczny zwykle dotyczy głównie dylematów związanych ze sferą duchową. Prawdopodobnie jest to jakaś informacja dotycząca ważnej dla nas relacji. Może chodzić o brak bliskości, jaki odczuwamy w związku z partnerem.

Jeśli przyśnią nam się odważne sny o seksie z innym partnerem, których wspomnienie zawstydza nawet nas, to znak, że nasz związek prawdopodobnie nie daje nam tego, czego potrzebujemy. Czas zrewidować swoje przyzwyczajenia i wejść na kolejny etap relacji, związany przede wszystkim z emocjonalnym zaangażowaniem. Warto też zastanowić się nad własnymi ograniczeniami. Problem może wcale nie dotyczyć naszego partnera – spróbujmy pozbyć się zahamowań, a wszystko może zacząć się układać.

Sny o seksie – symbolika

Jeśli sen o seksie z innym partnerem powtarza się, to jest to znak, że w naszym związku pojawiają się pierwsze problemy i niekoniecznie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Może być to również wizualizacja tego, że podświadomie bardzo chcielibyśmy odzyskać coś, co bezpowrotnie utraciliśmy. Nie ma co ukrywać, że prawdopodobne jest także odczytanie, że kogoś bardzo pragniemy, a wiemy, że nigdy nie będziemy mogli go mieć, wtedy sen o kochaniu się z nim jest po prostu naszym sennym marzeniem.

Co oznaczają sny o miłości z naszym partnerem?

Interpretację snu zawsze należy rozpocząć od kontekstu. Jeśli przyśni nam się seks z obecnym partnerem , jest to prawdopodobnie znak, że warto przyjrzeć się naszej relacji. Zastanówmy się, czego oczekujemy i czego nam brakuje. Sen taki powinien sprowokować u nas refleksję dotyczącą naszego związku, ale wcale nie musi oznaczać, że coś z nim jest nie tak. Rozmowa i wzajemne wsłuchanie się w siebie powinny pomóc.

Sen o kochaniu się z byłym mężczyzną. Co znaczy?

Znaczenie tego snu należy odczytywać w zależności od tego, czy jesteśmy już w nowym związku, czy też nie. Jeśli sen taki przyśni się singlowi, to jest to znak, że nie uporał się jeszcze ze stratą najbliższej osoby i nie jest gotowy na nową relację – w rzeczywistości bowiem wciąż żyje przeszłością.

Gdy sen o seksie z byłym przyśni się osobie, która jest już w nowym związku, może być informacją o tym, czego brakuje jej w obecnej relacji. Możliwe jest również to, że “stary” partner śni nam się na początku nowego związku – to zupełnie naturalne (zwłaszcza jeśli poprzedni związek był długi, a ten dopiero się rozwija), ponieważ nowa osoba wzbudza w nas podobne uczucia, z jakimi poprzedni partner kojarzył się nam przez długi czas.

Co oznacza sen z seksem ze znaną osobą?

Podobno kobietom takie sny zdarzają się znacznie częściej niż mężczyznom. Jeśli osoba, która nam się przyśniła, rzeczywiście nas pociąga, sen jest po prostu wizualizacją naszej fantazji. Jeśli jednak nasz partner seksualny ze snu nie podoba nam się, to prawdopodobnie chodzi o naszą fascynację zawodem, który uprawia, albo inną cechę, która bardzo nam imponuje.

Sen o seksie z nieznajomym – znaczenie

To jeden z najczęściej występujących snów związanych z seksualnością. Może być wizualizacją tego, jakich cech poszukujemy u partnera. Na przykład mężczyzna, który śni o wyjątkowo wrażliwej i czułej kobiecie, prawdopodobnie właśnie takiej pragnie. Podobnie jeśli kobiecie śni się władczy i dominujący mężczyzna, jest to znak, że podświadomie właśnie takiego zachowania oczekuje.

Sen o penisie – symbolika

Męski członek symbolizuje płodność i pociąg seksualny. Jeśli nam się przyśni, może to oznaczać niezaspokojone pożądanie albo problemy z seksualnością. Znaczenie snu o penisie będzie zależało od tego, czy penis przyśni się mężczyźnie, czy kobiecie. Gdy przyśni się facetowi, często oznacza to problemy z seksualnością połączone z potrzebą dominacji. Jeśli penis przyśni się kobiecie, to znak, że jest niezaspokojona seksualnie i potrzebuje nowych doznań.

Sen o seksie z osobą tej samej płci. Co oznacza?

Jeśli jesteśmy osobą heteroseksualną, to prawdopodobnie jest to znak, że podświadomie chcemy wzmocnić u siebie jakieś cechy naszej płci albo że dzięki jakiemuś zachowaniu właśnie to robimy. Jeśli śniąca się osoba jest nam znana, to prawdopodobnie imponuje nam w niej jakaś cecha czy styl zachowania.

Zobacz film: Jak cenny jest sen? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz