Reakcje sąsiadów na seks za ścianą. "To brzmi jak zarzynanie świniaka!"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Seks jest naturalną potrzebą partnerów. Czy dążenie do zbliżeń w obecności mieszkających za ścianą współlokatorów można jednak uznać za przekroczenie granicy prywatności? Bardziej pobłażliwi sąsiedzi akceptują odgłosy miłosnych igraszek, a ci mniej - reagują. W jaki sposób?

Seks przy współlokatorach - normalność czy powód do wstydu?

Nie nam oceniać, co w powszechnej opinii powinno być uznawane za normalność, a co za nadużycie. Każdy człowiek ma wyrobiony własny system wartości, wedle którego żyje. Najważniejsze jednak, by poglądy, którymi kierujemy się na co dzień, nie zakłócały spokoju ludzi wokół. Szczególnie jeśli mowa o intymnych zbliżeniach.

Regularny odgłos stukania i skrzypienia łóżka, jęki, a nawet krzyki dobiegające zza ściany mogą przeszkadzać niektórym osobom w codziennym funkcjonowaniu. Głośne dźwięki nie pozwalają skupić się na wykonywanych czynnościach - na nauce, pracy czy chociażby na upragnionym odpoczynku. Ponadto, mają jeszcze jeden minus - naruszają granice prywatności - zarówno uprawiających seks partnerów, jak i sąsiadów, którzy mimowolnie stają się częścią miłosnego aktu. Dobiegające zza ściany hałasy, które stają się coraz głośniejsze wraz z kolejnymi etapami stosunku seksualnego mogą też wprowadzać w zakłopotanie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dotyczy współlokatorów, którzy czasami są dla siebie kompletnie obcymi osobami. Jak więc wybrnąć z tej sytuacji - jedna strona powinna zrezygnować ze zbliżeń, czy druga poświęcić się i włożyć do uszu zatyczki? Zdania na ten temat są bardzo podzielone.

Problemy w związku

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Nie ma miłości bez zazdrości?
Kłótnie w związku
Kłótnie w związku

Igraszki miłosne zza ściany - opinie współlokatorów

- Można to robić po cichu, z wyczuciem - proponuje jedna z internautek. - Nie ma się czego wstydzić. Jesteśmy przecież dorośli, więc każdy wie, że tego potrzebujemy - komentuje inna.

Powyższa argumentacja nie przekonuje jednak wszystkich użytkowników social mediów. Maja przez dłuższy czas dzieliła mieszkanie ze znajomymi. Młoda kobieta zauważa różnicę pomiędzy świadomością, że ktoś uprawia seks a byciem niechcianym świadkiem tego zdarzenia.

- Wiele lat mieszkałam z przyjaciółmi. Wszyscy mieliśmy partnerów. Mieszkałam z parą, która się zaręczyła. Nigdy żadne z nas nie słyszało innej osoby uprawiającej seks. Szanowaliśmy przede wszystkim swoją prywatność. Według mnie nie tylko byłoby to krępujące dla mnie, ale i dla osób, które musiałyby tego słuchać. Wiedzieliśmy, że jesteśmy dorośli, że współżyjemy ze swoimi partnerami, jednak zachowaliśmy to dla siebie i nikt nie musiał "z nami" tego przeżywać. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś by słyszał mnie albo ja kogoś innego - przekonuje.

Dyskomfort mogą odczuwać nie tylko słuchacze specyficznych odgłosów, lecz także ich autorzy. - Nie przepadam za tym, gdy ktoś jest za ścianą, ale nie na tyle, by rezygnować z seksu. Przymykam na to oko - czytamy na internetowym forum wypowiedź kolejnej kobiety.

Niektórzy podchodzą do sprawy z większym dystansem. Seks nie jest dla nich tematem tabu, więc cenią sobie bezpośredniość współlokatorów, a ewentualne zbliżenia znajomych stają się idealnym tematem żartów. - Gdybym z kimś mieszkała, to bym powiedziała: "Włóż słuchawki, bo będzie się działo". Mój były miał współlokatora i się z niego nabijał po wszystkim: "Co tak krótko?". Sama mam sąsiada i słyszę jego podboje - tłumaczy Aleksandra.

Dziewczyna w zabawny sposób opisuje poszczególne etapy relacji wspomnianego sąsiada z partnerkami. Jej wnioski oparte są głównie o dobiegające zza ściany odgłosy. - Na początku słyszę jęki prawie codziennie, potem coraz rzadziej, później przeplatają się z głośnymi awanturami, następnie już tylko awantury, a w końcu cisza i głośne oglądanie meczy Legii z lat 90. I tak do następnej dziewczyny. Przeszłam z nim przez ścianę już trzy takie cykle. Lubię go, przewidywalny chłopak - żartuje Ola.

Reakcje sąsiadów na odgłosy seksu

Nie wszyscy sąsiedzi mają jednak tak luźne podejście do przeszkadzających im hałasów. Reagują i to w stanowczy sposób. Czasami decydują się na bezpośrednią konfrontację i pukają do drzwi frywolnych lokatorów, gdy łóżko nie zdążyło jeszcze ostygnąć. Ba, dobijają się nawet w momencie szczytowym akcji. Czy takie metody skutkują? Jeżeli kochankowie odczują wstyd i zrozumieją, że są źródłem nieprzyjemnych dla niektórych odgłosów, z pewnością znajdą sposób, by ich życie seksualne nie ucierpiało, a jednocześnie nie uprzykrzało życia innym.

Jeśli jednak ewentualną uwagę odbiorą jako powód do dumy i dowód na świetną jakość zbliżeń intymnych, wówczas może pojawić się problem. Sąsiad, który zdobył się na odwagę, by uspokoić rozochocone towarzystwo, musi liczyć się z tym, że nie będzie ulubieńcem upomnianej pary.

Aby uniknąć konfrontacji, wiele osób decyduje się na rozwiązanie gwarantujące anonimowość, czyli napisanie krótkiego komunikatu i wywieszenie go na klatce schodowej lub wrzucenie pod drzwi. Jak donosi portal NaTemat.pl, na taki krok zdecydował się mieszkaniec jednego z bloków na osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie:

"Uprzejmie zwracam się z prośbą do sąsiadów mających bogato rozwinięte życie erotyczne: 1. Nie każdy mieszkaniec chce uczestniczyć w ceremonii państwa stosunku, proszę więc o nieco większą dyskrecję w czasie jego wykonywania. 2. Blok to nie opera, w której swobodnie można przechodzić do wysokiego 'C' i oczekiwać na oklaski udanego orgazmu! 3. To jest stały numer, który powoli zaczął nudzić i stał się żenujący, podobnie jak forma i treść tej prośby".

Inny przykład podaje Express Ilustrowany: "Wszyscy mieszkańcy klatki mają serdecznie dość waszych jęków, wrzasków, pisków i innych odgłosów podczas współżycia. Wasze mordercze odgłosy o każdej porze dnia (szczególnie pani!) są nie do zniesienia. Popęd seksualny można mieć w każdym wieku, ale to co dzieje się u was, brzmi jak zarzynanie świniaka! Wstydźcie się!".

Na wywieszenie komunikatu zdecydowali się także członkowie wspólnoty mieszkaniowej jednego z budynków w Warszawie. - U mojej mamy w bloku słychać czasami sąsiadów. Wydaje mi się, że nie tylko jednych i konkretnych, a ogólnie kilka par. Aż sąsiedzi zawiesili kartkę o treści: "Młoda damo, jesteś młoda i jurna, co niestety wszyscy już wiemy. Dlatego prośba - zamknij chociaż okno. Sąsiedzi z bloku" - opowiada nam Karolina.

Kartka wywieszona w jednym z bloków - uwaga od sąsiadów na temat głośnych odgłosów seksu
Seks przy współlokatorach - normalność czy powód do wstydu?
Kartka wywieszona w jednym z bloków - uwaga od sąsiadów na temat głośnych odgłosów seksu
Źródło: materiał prywatny

Czy to pomogło? Ta ostatnia historia jest na tyle świeża, że nie możemy jeszcze ocenić skutków odważnego, a zarazem zabawnego posunięcia sąsiadów. Mamy jednak nadzieję, że tak.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Witthaya Prasongsin/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Nastolatek z Zabrza został szachowym mistrzem świata

Nastolatek z Zabrza został szachowym mistrzem świata

Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych życia". Ulubieniec widzów zmarł nagle

Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych życia". Ulubieniec widzów zmarł nagle

Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy

Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?
Materiał promocyjny

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
Materiał promocyjny

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?
Materiał promocyjny

88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki
Materiał promocyjny

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy
Materiał promocyjny

Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"
Materiał promocyjny

Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata
Materiał promocyjny

Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata

Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach
Materiał promocyjny

Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"
Materiał promocyjny

Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?
Materiał promocyjny

Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?

W poszukiwaniu pandy czerwonej. Gdzie mieszka i czym się żywi?
Materiał promocyjny

W poszukiwaniu pandy czerwonej. Gdzie mieszka i czym się żywi?

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

Jak reagować na masturbację małych dzieci?

Jak reagować na masturbację małych dzieci?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"

Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"