seks

  seks

  "Kobiety, które nie odczuwają pragnienia seksu w sposób nieprzewidziany, często mają wrażenie, że coś jest z nimi nie tak. Podejrzewają u siebie niskie libido. Przez partnerów są określane jako chłodne i bez inicjatywy". Co to jest pożądanie responsywne i dlaczego warto być go świadomym? Czy można nad nim pracować? O tym rozmawiamy z trenerką relacji, Julittą Dębską.

  Kobiecy wytrysk nadal stanowi dla naukowców nie lada zagadkę. Trudno bowiem o jednoznaczną jego definicję i wskazanie przyczyny jego powstawania. Uznaje się natomiast, że kobiecy wytrysk stanowi wyraz pełnego, bogatego orgazmu. Niestety nie przeżywa go każda kobieta, są jednak sposoby, aby nieco w jego osiągnięciu dopomóc.

  Gra wstępna to wszystkie zachowania, które mają doprowadzić do podniecenia seksualnego i zwiększyć doznania obojga partnerów. Zdaniem psychologów, gra wstępna to nie tylko pieszczoty przed aktem seksualnym, ale ogólnie wszystkie zachowania partnerów w ciągu dnia, które zwiększają wzajemne uczucia i popęd seksualny.

  A Ty wiesz, gdzie znajduje się punkt G? To bardzo wrażliwe miejsce, zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety. Podczas aktu seksualnego, możesz zwrócić uwagę, czy na pewno pieścisz właściwe miejsce. Jeśli tak się stanie - partner będzie miał jeszcze więcej przyjemności.

  Wagina, inaczej pochwa, to jeden z elementów narządów rodnych kobiety. Jest to niewidoczna część żeńskich genitaliów, znajdująca się w podbrzuszu. Jednak ogólnie zostało przyjęte, że mianem waginy określa się zewnętrzną część narządów płciowych kobiety, czyli wzgórek łonowy, wargi sromowe i łechtaczkę. Kształt waginy może być różnorodny, dlatego wyróżnia się kilka typów wagin.Żeńskie narządy rodne składają się z narządów wewnętrznych, do których należą: macica,

  Pojawienie się dziecka wywraca dotychczasowe życie do góry nogami. Opieka nad nim sprawia, że wszystko schodzi na drugi plan, także seks. Jak odnaleźć się w nowej sytuacji? Jak na nowo cieszyć się seksem i co może zrobić kobieta, gdy mężczyzna naciska na stosunek? Na ten temat rozmawialiśmy z dr Agatą Loewe-Kurillą, psychoterapeutką i seksuolożką.

  Stealthing, czyli potajemne zdejmowanie prezerwatywy podczas stosunku, to groźna i nieuczciwa praktyka. Niestety, nie brakuje mężczyzn, którzy decydują się na nią z różnych powodów. Ich partnerki narażone są na niechcianą ciążę oraz choroby przenoszone drogą płciową. O przyczynach tego zjawiska i zagrożeniach, jakie za sobą niesie rozmawialiśmy z seksuologiem i psychoterapeutą, Andrzejem Gryżewskim.

  Zespół Kehrera, określany także mianem choroby wdowiej, przypisywany jest kobietom, które zmagają się z problemem niezaspokojenia seksualnego. Za przyczynę dolegliwości uznaje się między innymi brak aktywności seksualnej, spowodowany długotrwałym brakiem partnera. Z założenia dysfunkcja ta dotyczyć ma jedynie kobiet, dlatego uznanie jej za jednostkę chorobową budzi sporo kontrowersji. Rozmawialiśmy o tym z psychiatrą i seksuologiem, Maciejem Klimarczykiem.

  Wakacje to czas, w którym wiele osób odczuwa potrzebę doświadczenia czegoś nowego. Chętniej poznajemy nowe miejsca, atrakcje, ludzi, bierzemy udział w różnych aktywnościach i zabawach. Często na liście letnich przeżyć znajduje się seks z nowo poznanymi, przypadkowymi osobami. Co na to wpływa? Na to i inne pytania odpowiadają seksuolożki Anka Grzywacz i Olga Woźna.

  Uniwersalna definicja udanego seksu nie istnieje. Każdy ustala przecież własne reguły, które przynoszą mu satysfakcję i czynią zbliżenie z partnerem wyjątkowym doświadczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że seks to także bliskość oraz fascynacja drugą osobą i kontakt cielesny i duchowy. Czy również wzrokowy? Okazuje się, że Polacy często wstydzą się siebie, a akty miłosne wolą odbywać po ciemku i pod kołdrą, zamiast doświadczać ich w pełni. Dlaczego tak się dzieje? O tym rozmawialiśmy z seksuologiem i psychoterapeutą, Andrzejem Gryżewskim.

  Gdy nastoletnie dziecko wyjeżdża samo na wakacje, należy brać pod uwagę, że może mieć pokusę ku temu, aby doszło do inicjacji seksualnej. Rozmawianie o tym zazwyczaj jest trudne i dla rodziców, i dla dzieci. Unikanie tematu też wywołuje napięcie. Jak rzeczowo przekazać swoim pociechom niezbędne informacje, radzi Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książek o seksie.

  Aleksandra Popławska sprzeciwia się popularnym już słowom siostry zakonnej Michaeli Pawlik. Nagranie, na którym dominikanka przestrzega przed jogą, obiegło sieć i stało się już viralem. Aktorka nie przeszła obojętnie obok jej przestróg. - Ostrzega przed jogą, twierdząc, że "na dole kręgosłupa znajduje się wąż". - A skąd siostra to wie? Sama praktykowała? - zastanawia się Popławska.

  W świecie pełnym pośpiechu, napiętych harmonogramów i równie szybkich relacji, trudno jest się zatrzymać i docenić znaczenie bliskości. Prawda jest jednak taka, że bardzo jej potrzebujemy, właśnie ze względu na specyfikę czasów, w których żyjemy. Waniliowy seks to odpowiedź na nasze głęboko skrywane potrzeby. Pozwala w pełni rozkoszować się chwilami spędzanymi z partnerem, uczy uważności, czułości i subtelnego dotyku. To swoisty rytuał, który przeprowadzamy niespiesznie, ciesząc się sobą nawzajem.

  Kupowanie prezerwatyw jest błędem, ale jeszcze większym jest mówienie dziewczynkom, że seks jest czymś złym. Mało kto wie, jakie może to mieć konsekwencje. - Nastolatce, której seks jawi się jako coś złego, bo tak mówili jej rodzice, nie wyda się dziwne łamanie jej woli, kiedy doświadczy nadużyć - zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książki "Potęga zabawnego seksu".

  Marcin Grajoszek i Kara Poita budzili najwięcej emocji spośród wszystkich uczestników "Hotelu Paradise 3". W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl para opowiedziała o swoim uczuciu, a także odniosła się do sytuacji, w której doszło między nimi do zbliżenia fizycznego na oczach widzów. - W ogóle nie chciałam tego robić w "Hotelu Paradise" - stwierdziła Kara.