Jak odbywa się stosunek płciowy i jakie są jego rodzaje?

Zbliżenie na twarze przytulającej się pary.
Fot. Getty Images
Kiedy kobietę i mężczyznę łączy bliska więź, często lądują w sypialni. Jednak nie każdy wie, jak odbywa się stosunek płciowy krok po kroku. Warto poznać ich rodzaje i techniki.

Oddech przyspiesza, w pomieszczeniu robi się gorąco, a między partnerami pojawia się chemia. Taka sytuacja często kończy się w sypialni, gdzie ani kobieta, ani mężczyzna nie mają czasu zastanawiać się, jak odbywa się stosunek płciowy od środka. Liczy się dana chwila oraz przyjemność, ale warto wiedzieć, co to jest stosunek płciowy , jakie są jego konkretne fazy i ile trwa stosunek płciowy.

Stosunek płciowy - jak przebiega?

Jak wygląda stosunek płciowy od środka? Seks rozpoczyna się, kiedy dochodzi do zjednoczenia narządów płciowych. To moment, w którym członek łączy się z pochwą. Przyjemność nasila się, jest coraz większa. Stosunek płciowy w przekroju wygląda tak, że dochodzi do pocierania członkiem o ścianę pochwy, podczas którego narasta podniecenie. Kiedy tempo wzrasta, zbliża się orgazm. Stosunki płciowe u mężczyzn najczęściej kończą się wytryskiem nasienia, a u kobiet nieopisaną przyjemnością.

Stosunek płciowy - schemat

Warto wiedzieć, jak odbywa się stosunek płciowy krok po kroku . Na początku pojawia się podniecenie, wywołane poprzez gesty, słowa, a nawet sam wygląd partnera. Stosunek płciowy u ludzi rozpoczyna się w różny sposób - jest to zależne od płci. U mężczyzn dochodzi do erekcji, natomiast u kobiet pojawia się śluz i powiększa się łechtaczka. Pochwa poszerza się, a narządy płciowe stają się odrobinę ciemniejsze.

Wraz z rosnącym podnieceniem, u mężczyzn powiększają się jądra oraz członek. Rośnie jego obwód tuż przy krawędzi. Może pojawić się także wydzielina, która jeszcze nie jest wytryskiem, ale może już zawierać plemniki. Jak wygląda stosunek płciowy w ostatnich sekundach? Pojawia się orgazm, czyli zwieńczenie przyjemności u kobiet i mężczyzn. To najkrótsza część stosunku płciowego.

Stosunek płciowy człowieka daje wiele pozytywnych odczuć. Przede wszystkim, rozluźniają się mięśnie i dochodzi do wytrysku. Nasienie wydostaje się z cewki przy skurczach. Seksuolodzy twierdzą, że jest ich sześć i występują prawie co sekundę . Cały czas trwania stosunku płciowego jest zależny od partnerów, długości gry wstępnej oraz stopnia podniecenia.

Z wiedzą, jak przebiega stosunek płciowy - zarówno zachowanie kobiety, jak i mężczyzny, masz większą świadomość tego, co dzieje się z Twoim ciałem.

Pierwszy stosunek płciowy

Jak odbyć pierwszy stosunek płciowy , aby zapamiętać go jako przyjemny czas? Ważny jest partner, do którego mamy zaufanie, a także uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Pierwszemu stosunkowi płciowemu powinna towarzyszyć antykoncepcja, najlepiej dobrze dobrana przez specjalistę ginekologa. Zbliżenie powinno być przemyślane, a miejsce spokojne, aby akt nie dokonywał się pod wpływem pośpiechu czy presji.

Stosunki płciowe - rodzaje

Wyróżniamy różne rodzaje stosunków płciowych . Istnieje seks oralny, czyli wzajemne pieszczenie ustami intymnych części ciała, które kończy się orgazmem. Stosunek płciowy to także seks analny, gdzie głównym punktem penetracji jest odbyt. Ten rodzaj jest bardzo przyjemny dla mężczyzn, a orgazm jest możliwy u obojga partnerów. Podczas stosunku należy pamiętać o prezerwatywie oraz odpowiednim nawilżeniu.

Można także wyodrębnić rodzaje stosunków płciowych ze względu na ich czas trwania . Powtarzany stosunek płciowy - jak wygląda tego typu zbliżenie? Odbywa się jeden po drugim - jest szczególnie korzystny dla partnerek. Można wymienić przedłużony stosunek płciowy - definicja mówi tutaj o uprawianiu seksu ze świadomym opóźnianiem wytrysku. Z kolei stosunek przerywany jest stosowany często jako forma antykoncepcji, jednak z małą skutecznością.

Stosunek płciowy - ile trwa idealny seks?

Nie ma konkretnej rady, ile powinien trwać stosunek płciowy. Dla jednego partnera zadowalające jest 15 minut, a dla drugiego nawet dwie godziny. Zależy to w dużej mierze od intensywności stosunku płciowego. Długość uzależniona jest od gry wstępnej, indywidualnych możliwości partnerów, w tym także kondycji. Podczas samego orgazmu spalamy nawet 100 kcal, a warunki fizyczne często wpływają na jakość stosunku.

Średnia długość stosunku płciowego wynosi 7,3 minuty, co dla niektórych może oznaczać zbyt mało. Średni czas stosunku płciowego w Polsce od rozpoczęcia do wytrysku to 14,3 minuty i jest to imponujący wynik względem innych państw. Aż trudno uwierzyć, że najdłuższy udany stosunek płciowy trwał 15 godzin!

Jak przedłużyć stosunek płciowy?

Istnieje kilka porad, jak uprawiać stosunek płciowy, aby go przedłużyć . Jeśli mężczyzna ma wytrysk zbyt szybko, można zacisnąć palce na członku tuż przed wytryskiem, a potem wznowić stosunek płciowy. Podniecenie opadnie także, kiedy mężczyzna przyciśnie część między jądrami a odbytem. Wtedy długość stosunku płciowego powinna być większa.

Bolesne stosunki płciowe

Nie każdy seks jest przyjemny. Najczęściej ból odczuwają kobiety, niezależnie od techniki stosunku płciowego. Przyczynami mogą być suchość pochwy, zaburzenia hormonalne lub infekcje intymne. Należy niezwłocznie wybrać się do lekarza. Czasem penetracja podczas stosunku płciowego jest zbyt silna i dlatego kobieta odczuwa dyskomfort.

Zobacz film: Co młodzież wie o seksie? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości