wynajem mieszkania

  wynajem mieszkania

  Pandemia zaburzyła działanie wielu sektorów gospodarki. Zmieniła także całkowicie rynek nieruchomości. Ucierpiała turystyka, a co za tym idzie także najem krótkoterminowy. Zaobserwowano również kryzys wynajmu w ogóle. Do czego to prowadzi? Zapytaliśmy eksperta rynku nieruchomości, Macieja Górkę.

  Właściciele mieszkań niechętnie wynajmują swoje lokale osobom z dziećmi. Obawiają się m.in. tego, że w razie wypowiedzenia umowy będą musieli zapewnić najemcom lokal socjalny. Co osoba starająca się o najem mieszkania może zrobić, aby obawy właściciela zniknęły? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN prawnika Jacka Kosińskiego.

  Jesienią większe miasta, w których znajdują się szkoły wyższe zalewa fala studentów szukających mieszkania. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie, Gdańsku i Krakowie? W jakim mieście zapłacimy najmniej? Czy standardy wynajmowanych mieszkań poprawiły się w ostatnich latach? Jakie są obowiązki właściciela i wynajmującego? Kto odpowiada za remonty mieszkania? Co to jest najem okazjonalny i instytucjonalny? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN eksperta ds. rynku nieruchomości Macieja Górkę.

  Oszustwa na rynku wynajmu nieruchomości są niestety standardem, zarówno ze strony najmujących jak i najemców. Jak nie dać się oszukać? Na co zwracać uwagę przy wynajmie? Jaką umowę najlepiej zawrzeć? A co z wyposażeniem lokalu? W Dzień Dobry TVN ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka i wszystko, co trzeba wiedzieć zanim wynajmie się komuś / od kogoś mieszkanie.

  Z badań Eurostatu wynika, że tylko ok. 4% Polaków decyduje się na wynajem mieszkania. Pozostali wolą się zadłużyć i kupić własne M. O to, z czego to wynika i czy ten trend może się zmienić zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN ekonomistę Marka Zubera i ekspertkę rynku nieruchomości Marię Semczyszyn.