Już nie są oznaką złego gustu. Jak nosić sandały z rajstopami?

Jak nosić rajstopy z sandałami?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Gorący modowy hit sezonu - kolorowe rajstopy
Gorący modowy hit sezonu - kolorowe rajstopy
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
Modnie i wygodnie w podróży
Modnie i wygodnie w podróży
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
W przeszłości cienkie rajstopy wystające z odkrytego czubka nosa uchodziły za modową wpadkę. Dziś, jeśli są częścią przemyślanej stylizacji, należą do najmodniejszych elementów garderoby. Jak nosić rajstopy do sandałów, by wyglądać stylowo?

Kontrowersyjne połączenie - sandały i rajstopy

Przez lata były uznawane za modowe faux-pas. Rajstopy noszone z sandałami nie kojarzyły się dotychczas zbyt dobrze. Projektanci prześcigają się jednak w pomysłach, które mogłyby się przyjąć, mimo kontrowersji, na ulicach. W ostatnich sezonach mogliśmy zaobserwować, że najmodniejsze są białe skarpetki zestawione z balerinkami lub butami o fasonie Mary-Jane. Teraz ten zestaw "wchodzi" na kolejny poziom w formie rajstop zestawionych właśnie z sandałami. Muszą one jednak spełniać kilka kryteriów, by wpisywały się w nadchodzące trendy: powinny być bezszwowe, dopasowane do stylizacji i niezbyt grube.

Najbezpieczniejszym wyborem będą modele o kryciu mniejszym niż 40 DEN, w kolorze czarnym. Dla odważniejszych wielbicielek mody stosowne będą kolorowe rajstopy, których barwa powinna być dopasowana do reszty stroju. Modne odcienie to czerwony, fuksjowy i niebieskie, a nawet - w fantazyjne wzory, kropki i paski.

Jak nosić rajstopy i sandały?

Rajstopy noszone do sandałów w wersji, która cieszy się największą popularnością wśród influencerek, wymaga odpowiedniego przygotowania. Z pewnością lepiej nosić je do obuwia na słupku lub obcasie, ponieważ w przypadku płaskiej podeszwy nie wyglądają atrakcyjnie i skracają optycznie sylwetkę. Kryjące, bardzo ciepłe rajstopy tworzą "ciężki" efekt daleki od elegancji. Jeśli zdecydujesz się na wersję cienką, ale bez palców, lepiej nie wybierać wersji kolorowych, a te najbardziej zbliżone do koloru twojej skóry lub bardzo cienkie i czarne. Cały strój ma sprawiać wrażenie "lekkiego" i eleganckiego zarazem, idealnego więc na wiosenne, jeszcze nie aż tak ciepłe dni.

 Damla Kalaycik
Jak nosić rajstopy z sandałami?
Damla Kalaycik
Źródło: Christian Vierig / Contributor/Getty Images
Caroline Takrarit
Jak nosić rajstopy z sandałami?
Caroline Takrarit
Źródło: Edward Berthelot / Contributor/Getty Images
Georgia May Jagger
Jak nosić rajstopy z sandałami?
Georgia May Jagger
Źródło: Mike Marsland / Contributor/Getty Images

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: Elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes