styl

  styl

  Słowo casual pochodzi z języka angielskiego i oznacza "codzienny". W modzie oznacza strój wygodny, swobodny i nieformalny. Strój casual nadaje się na wyjście na spacer, na spotkanie, a nawet do pracy, jeśli nie obowiązuje tam sztywny dress code. Styl casual zakłada umiejętne łączenie elementów wieczorowych z codziennymi i absolutnie nie oznacza niedbałego noszenia się, a przeciwnie – prostą i niewymuszoną elegancję.

  Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią chłodniejsze, deszczowe i wietrzne dni. Najlepiej już teraz zastanowić się czego brakuje w Twojej szafie, aby z pełną gotowością wkroczyć w nowy sezon.

  Urodę trudno zaszufladkować, ponieważ każdy człowiek jest inny. Można jednak zauważyć w ludzkim wyglądzie wiele podobnych cech, co pozwala na tworzenie różnych klasyfikacji. Jedną z nich jest podział typów urody według pór roku. Jak wygląda typ urody lato?

  Muzyka trance to gatunek muzyki elektronicznej, czyli klubowej. Jej charakterystycznym elementem jest szybki rytm. Rozwój muzyki trance przypadł na lata 90. ubiegłego wieku. Obecnie jest to jeden z ulubionych gatunków muzyki elektronicznej wielu słuchaczy.

  Styl grecki pozwoli stworzyć nadmorską atmosferę we własnych czterech ścianach. Jest bardzo żywy, radosny i zaraża pozytywną energią, a przy tym stanowi wyróżnienie naszego domu na tle pozostałych ze względu na jego nieszablonowość.

  Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.

  Czym jest muzyka pop? Określenie jej ram jest bardzo trudne, ponieważ oznacza niemal każdy rodzaj muzyki rozrywkowej. W przestrzeni publicznej właśnie ten rodzaj muzyki pojawia się najczęściej. Ma on trafiać do jak najszerszego grona odbiorców i emitowany jest w większości komercyjnych stacji radiowych.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Legnicy. Tam w jednej z kamienic kryje się urokliwe mieszkanie, w którym potencjał starego budownictwa, wykorzystała jego właścicielka Joanna Król. Jak Wam się podoba taki styl?

  "Tu było moje biuro (...) w zeszłym roku podjęłam taką decyzję, że może by tu zamieszkać". Mateusz Hładki zabrał widzów Dzień Dobry TVN w odwiedziny do domu, po którym "trzeba się trochę nabiegać". Zobaczcie jak mieszka, fanka "Ojca Chrzestnego" i mentorka programu "Projekt Lady", Tatiana Mindewicz-Puacz. Podoba się Wam taki styl?

  W nowej odsłonie cyklu "W stroju Adama" nasz stylista Adam Chowański odwiedził Paulinę Marzecką. Nasza bohaterka, która na co dzień pracuje w urzędzie, nie wiedziała do tej pory, jakie kroje i kolory służą jej sylwetce. Dzięki Adamowi dowiedziała się, że dobrze wygląda pastelach, a przy sylwetce typu "T" należy podkreślać biodra i optycznie zwężać ramiona. Czego jeszcze nauczył ją Adam? I czy Paulina była zadowolona z finalnego efektu metamorfozy?

  Kamila Baar-Kochańska uważana jest za ikonę stylu. Korzysta z rad stylistów? Która z Pierwszych Dam robi na niej największe wrażenie? Z aktorką spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Wielu Polaków ceni styl Agaty Kornhauser-Dudy. Osobą, która projektuje dla Pierwszej Damy ubrania jest Paweł Kuzik. Jak to się stało, że zaczął szyć kreacje dla Pani Prezydentowej? Czy Agata Duda korzysta z rad stylisty?

  Piłkarze zarabiają bardzo duże pieniądze, wiec mogą pozwolić sobie na modowe fanaberie. Większość z nich robi zakupy w luksusowych butikach światowych projektantów. Który z piłkarzy prezentuje się najlepiej, a który najgorzej? Czy żony piłkarzy mają wpływ na styl swoich mężów? Jak styl piłkarzy oceniają nasze gwiazdy?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki odwiedził Jessicę Ziółek w jej domu pod Neapolem. W czasie, kiedy Mateusz buszował w jej garderobie, Arek Milik był na treningu. Zobaczcie, co kryje szafa życiowej partnerki Milika. Jakie rzeczy są jej ulubionymi? Czy Jessica Ziółek wybiera polskie, czy zagraniczne marki? Skąd wie, co jest akurat modne? Co najchętniej kupuje Jessica Ziółek? Zobaczcie!

  A teraz - za sprawą Natalii Hołowni, autorki książki "Jak być paryżanką w Polsce", przeniesiemy się na chwilę do Paryża. Czym jest paryski styl i szyk? Jak odnaleźć swój styl? Dlaczego paryżanki nie chcą być modne? I od razu wyjaśniamy, że Natalia Hołownia nie jest ani żoną Szymona Hołowni, ani jego "nieznaną" - jak mówi Dorota Wellman - córką. Co mają na sobie paryżanki, poza ładną bielizną i zapachem? O tym w Dzień Dobry TVN Natalia Hołownia.

  Pani Katarzyna Macheta marzyła o zmianie swojego wizerunku. Dlatego zgłosiła się do "Stylowej Odnowy" Dzień Dobry TVN. Czemu zapragnęła zmiany? Czy ma pomysł na to, jak chciałaby wyglądać? I co zaproponowała jej stylistka Alicja Napiórkowska? Zobacz trzy odsłony Pani Katarzyny: przed metamorfozą, w stylizacji dziennej i stylizacji wieczorowej.

  Po urodzeniu dwojga dzieci Pani Justyna zaczęła nosić luźne, ciemne ubrania, które miały ukryć jej niedoskonałości. Po trzydziestce postanowiła zmienić swój wizerunek. Z pomocą przyszła stylistyka Alicja Napiórkowska i jej "Stylowa Odnowa". Zobaczcie Panią Justynę w radosnych i wygodnych stylizacjach: dziennej i wieczorowej!

  Stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada, co na siebie założyć, by jak WAGs. Zobaczcie w co się ubrać, być wyglądać, jak dziewczyny i żony piłkarzy, na przykład, jak Anna Lewandowska lub Marina Łuczenko-Szczęsna. W tym celu Ewelina wykorzystała ciuchy z popularnych sieciówek. Podobają się Wam jej propozycje? Co myślicie o białych butach?

  Pani Magdalena Bożek zaczęła swoją przygodę z dresem i luźnymi ubraniami kiedy zaszła w ciążę i urodziła 2 synów. To było 10 lat temu. Najwyższy czas na zmianę! W cyklu Stylowa Odnowa stylistka Alicja Napiórkowska zaproponowała pani Magdzie dwie stylizacje: dzienną i wieczorową. Czy do życia Pani Magdy wrócą sukienki?

  Jak zamanifestować swoją pewność siebie, dodać sobie odwagi i podkreślić swój autorytet wykorzystując do tego ubranie? W Dzień Dobry o tzw. "power dressing" opowiedziała nam stylistka Ewelina Rydzyńska.

  W kolejnym odcinku "Odpicowanego mieszkania" mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda spełnione marzenie. Ania i Sławek zbudowali sobie dom. Taki, jaki sobie wymarzyli. Jak Wam się podoba ich 100-metrowe, parterowe gniazdko na wsi?

  "Sablewska od stylu" - to nowy projekt Mai Sablewskiej. Z Mają spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czego dowiedziała się o nowym projekcie?