Materiał promocyjny

Ten trend w pielęgnacji skóry pokochają kobiety. "Spowolniony proces starzenia"

Ten trend w pielęgnacji skóry pokochają kobiety. "Spowolniony proces starzenia"
Jak zatrzymać starzenie się skóry?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Upływającego czasu nie da się zatrzymać, a skutków starzenia się skóry - wymazać. Ale za to można cały proces spowolnić, by jak najdłużej cieszyć się jędrną i elastyczną skórą bez przebarwień i głębokich zmarszczek. O trendzie slow aging opowiedziała w Dzień Dobry TVN kosmetolog dr n. med. Izabela Załęska.

Trend slow aging

Termin slow aging pojawia się w trendach pielęgnacyjnych w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa bombardowanego nierealistycznymi zdjęciami użytkowników w mediach społecznościowych. Na szczęście coraz więcej influencerów demaskuje defekty ciała i twarzy, pokazując zmarszczki, przebarwienia czy cellulit. Na czym polega slow aging w kontekście dbania o cerę?

- Myślę, że ten trend daje nam dużo zrozumienia. Wreszcie od jakiegoś czasu przestaliśmy mówić, że pielęgnacja ma być wyłącznie anti-aging, przeciwstarzeniowa. Rzeczywiście mówimy teraz nie o nierealnych efektach, ale o spowolnionym procesie starzenia. My go nie zatrzymamy, my możemy go ładnie spowalniać, żeby rzeczywiście starzeć się z godnością i z szacunkiem do samej siebie. Myślę, że to jest najważniejsze, ale bez dobrych produktów tego nie zrobimy - wyjaśniła dr n. med. Izabela Załęska, ekspertka drogerii Super-Pharm, ekspertka kosmetologii.

Na jakie składniki w kosmetykach warto zwrócić uwagę? - Przede wszystkim doceniam bogactwo składników, ich innowacyjność i to, co możemy uzyskać - wyliczyła specjalistka i pokazała serum rozświetlające Bright Reveal marki L'Oréal Paris.

- Zwróćmy uwagę na niacynamid, zwłaszcza jeśli jest go dużo, około 10 proc. Okazuje się, że badacze stwierdzili, że jeżeli niacynamid dostaje jeszcze jeden ważny składnik, kwas amidosulfanowy, to zwiększamy tą molekułą i biodostępność tego składnika, i całość działania. Mamy wtedy działanie łagodzące, kojące, ale również minimalizujemy nasze zmiany skórne, przebarwienia. Cera staje się ładniejsza, ma jednolity kolor - podkreśliła rozmówczyni Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej.

Jak dbać o skórę w duchu slow aging?

Kolejnym ważnym składnikiem jest retinal.

- To niezwykle cenny składnik, który jest 10-11 razy silniejszy od retinolu, a z drugiej strony fantastycznie komponuje się ze skórami delikatnymi, wrażliwymi. Daje fantastyczne efekty, jeśli chodzi o nawilżenie, zabezpieczenie bariery naszej skórnej. To wszystko jesteśmy w stanie uzyskać, to odmłodzenie, czyli spowolnienie procesu starzenia - powiedziała dr Izabela Załęska, wskazując na krem Resibo Total Retinal.

Mówiąc o trendzie slow aging nie można nie wspomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. Tego typu produktem jest krem Dermedic Sunbrella SPF50+ Sensitive.

- Nie tylko ważny jest filtr UVA, UVB, ale też VL, który chroni przed widzialnym światłem i światłem niebieskim emitowanym przez smartfony, komputery i telewizory. Ważny jest też filtr chroniący przed promieniowaniem IR, czyli podczerwonym. To promieniowanie podnosi temperaturę do 40 stopni C, a tym samym uszkadzamy nasze włókna kolagenowe i elastynowe. W momencie, kiedy mamy preparat tak bogaty w różne filtry, to jest to najcenniejsze, co możemy zrobić dla naszej skóry - podkreśliła ekspertka drogerii Super-Pharm.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes