Dobre dla żołądka i dla naszej cery. Poznaj ukryte właściwości siemienia lnianego

Magda Wróbel i Małgorzata Pielichowska.
Źródło: Dzień Dobry TVN
Siemię lniane – bomba zdrowia
Siemię lniane – bomba zdrowia
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
Siemię lniane, a właściwie nasiona lnu zwyczajnego są składnikiem nie tylko naturalnej pielęgnacji, ale i zdrowej diety. O cudownych właściwościach tej rośliny mówiły w Dzień Dobry TVN kosmetolożka medyczna Magda Wróbel i dietetyczka kliniczna Małgorzata Pielichowska.

Jak zrobić maseczkę z siemienia lnianego?

Siemię lniane nazywane jest polskim złotem za sprawą składników aktywnych, które się w nim znajdują. Nasiona wykorzystywane są m.in. w kosmetykach, ponieważ mają one działanie odżywcze, regenerujące i przeciwzapalnie. Jak tłumaczyła Magda Wróbel - zawarte w siemieniu lnianym kwasy Omega-3 i Omega-6 o nawilżającym wpływie na naskórek. Aby sprawdzić, jak świetnie te składniki sprawdzą się w naszej codziennej pielęgnacji wystarczy wykonać kleik-maskę z tych nasion.

Maseczkę z siemienia lnianego w szybki sposób zrobimy sami w domu. Wystarczy łyżka siemienia lnianego, które zalejemy 100 ml ciepłej wody. Naczynie z nasionami pozostawiamy na noc do ostygnięcia, by rano móc się cieszyć kleikiem, który można nakładać na skórę na maksymalnie 20 minut.

- To też super maska SOS na spierzchnięte dłonie. [...] Skóry trądzikowe, łuszczyca, egzema. To jest idealna skora z takim problemem do siemienia lnianego - tłumaczyła Magda Wróbel.

Dobroczynne działanie siemienia lnianego

Siemię lniane sprawdzi się nie tylko w kosmetykach, ale i w naszej diecie. Według Małgorzaty Pielichowskiej związki zawarte w nasionach sprawiają, że zaliczamy je do superfoods. Siemię ma m.in. wspiera pracę mózgu, przeciwdziała nowotworom i ma działanie przeciwzapalne, co ma znaczenie w chorobach o podłożu zapalnym. Doskonale sprawdzi się też w diecie

- Siemię lniane ma bardzo dużą zawartość błonnika pokarmowego. [...] Jest źródłem związków cyjanopochodnych, więc może być trochę toksycznie. Te związki uwalniają się gdy mielimy siemię lniane i spożywamy więcej niż kilogram dziennie, a to jest niemożliwe - dodała dietetyczka kliniczna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości