Idealnie rozświetlający makijaż na wiosnę. Jaki jest klucz do świeżego looku?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rozświetlona twarz na wiosnę
Rozświetlona twarz na wiosnę
Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Jak dbać o cerę trądzikową latem?
Jak dbać o cerę trądzikową latem?
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia
Julia Chatys o problemach z cerą
Julia Chatys o problemach z cerą
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią przychodzi czas na odświeżenie naszego makijażu. Makeupistka Maja Adamiak krok po kroku pokazała w Dzień Dobry TVN, jak stworzyć idealnie rozświetlający look. Co jest najważniejsze?

Makijaż na wiosnę

Rozświetlony, przepełniony blaskiem makijaż to nie tylko sposób na podkreślenie urody, ale także powiew wiosennej świeżości. - To trend zdrowiej, naturalnej i rozświetlonej skóry - podkreśliła makijażystka Maja Adamiak.

Kluczem do promiennego looku jest odpowiednie przygotowanie skóry. - Pielęgnacja zawsze jest podstawą. Baza pod makijaż, która nie tylko rozświetla, ale też chroni, bo ma filtr 50. Jeżeli mamy skórę suchą, to spokojnie możemy rozprowadzić produkt po całej twarzy, natomiast w przypadku skóry tłustej, trzeba uważać - ostrzega nasza gościni.

Kolejnym krokiem jest rozświetlający podkład. - Warto, żeby był również nawilżający i delikatny. Na koniec musimy uważać z pudrem, nie pudrujmy całej twarzy, wtedy zgubimy efekt rozświetlenia. Przypudrujmy więc tylko niektóre partie skóry - poradziła ekspertka.

Rozświetlona twarz na wiosnę

Makijażystka zauważyła, że częstym błędem w makijażu jest nieodpowiednie nałożenie różu. - Kiedyś róż miał być naszym naturalnym rumieńcem, więc nakładałyśmy go na środku policzka - wyjaśniła. - Teraz jeżeli chcemy twarz unieść, to nakładamy go wyżej i prowadzimy ku górze - pokazywała.

Na koniec możemy nałożyć rozświetlacz w kremie. - Tak naprawdę możemy nakładać mnóstwo kosmetyków, ale w malutkich ilościach. To jest podstawa - podsumowała Maja Adamiak.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości