makijażystka

  makijażystka

  Od ponad trzydziestu lat smoky eyes jest w modzie. Na czym polega ta technika? W kolejnym odcinku cyklu "Maluj się kto może" wizażystka Marta Gąska radzi, jak prawidłowo zrobić smoky eyes. Skorzystajcie z jej rad i zobaczcie, jak to robi.

  Nie każda kobieta potrafi malować się cieniami do powiek. Jak zatem i czym je nakładać? Jak przygotować powiekę do aplikacji cieni? O tym mówiła prowadząca cykl "Maluj się kto może!" makijażystka Marta Gąska.

  Lisa Eldridge to światowej sławy makijażystka pracująca dla największych domów mody. Spotkała się z nią Anna Senkara, aby zapytać o historię makijażu. Od jak dawna kobiety malują swoje twarze? Reporterka Dzień Dobry TVN miała też okazję zobaczyć kolekcję kosmetyków z XX wieku, podzielonych na dekady. Który eksponat Lisa lubi najbardziej?

  Sprawę zbadali amerykańscy socjologowie. Z ich badań wynika, że nie tylko doświadczenie i wiedza, ale również wygląd mają kluczowy wpływ na to, ile zarabiamy. Jak nie powinien, a jak powinien wyglądać makijaż biznesowy? W Dzień Dobry TVN makijażystka Magda Pieczonka pokazała jak wygląda fatalny i idealny makijaż do pracy?

  Marta Gąska pokazała w Dzień Dobry TVN kilka prostych sposobów na zatrzymanie na twarzy odrobiny letniego słońca. Jakie odcienie są modne tej jesieni? Zobaczcie!

  W drugim półfinale konkursu Mistrz Makijażu, organizowanego przez Dzień Dobry TVN i markę Rossmann dwie Dominiki miały za zadanie wykonać makijaż dla kobiety dojrzałej. Co było w nim najtrudniejsze? Która uczestniczka lepiej poradziła sobie z zadaniem? Pracę makijażystek amatorek oceniło jury w składzie: Maxineczka, Marina i Anna Gleń.

  Gość Dzień Dobry TVN makijażystka Magda Pieczonka pokazała, jak prawidłowo zrobić rozświetlający makijaż, który jest hitem tego sezonu. Na czym polega jego fenomen? Czy każda kobieta może mieć taki make-up? Jak dobieramy rozświetlacze? Na które części twarzy nakładamy kosmetyk?

  W Dzień Dobry TVN makijażysta Dominika Koryciorz pokazała nam, jak umiejętnie skorygować niedoskonałości cery, by jednocześnie uniknąć "efektu maski". Co uwypukla wypryski na twarzy? Czy korektor rzeczywiście maskuje wypryski? Jakich kosmetyków używać, by ograniczyć wydzielanie się sebum?

  Już od ponad 25 stuleci kobiety poszukują recepty na idealną aparycję. W starożytnym Egipcie malowano się po to, aby zbliżyć się do boskości. Znakiem rozpoznawczym w Starożytności było podniesione czoło, jasna skóra i czerwone usta. Jednak największe zmiany dokonały się w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. W Dzień Dobry TVN wizażystka Dorota Golińska pokazała nam, jak zrobić makijaże w stylu: greckim, pin up girl i punk. Czym się charakteryzują makijaże tych wybranych epok? Jak odtworzyć poszczególne makijaże z dawnych epok? Jakie typu urody pasują do danego makijażu?

  Twierdzi, że jest oswojona ze śmiercią. Z wykształcenia jest kosmetologiem. Kosmetyką pośmiertną zajmuje się od 4 lat. Zajmuje się także układaniem włosów zmarłym. Może także założyć na prośbę rodziny tipsy. Zobacz, kim jest tanatokosmetolog, czyli osoba, która robi makijaż zmarłym.