Kto nie nadaje się do pracy w żłobku? Nie dasz rady tam pracować, jeśli się tego obawiasz

Kto nie nadaje się do pracy w żłobku? Nie dasz rady tam pracować, jeśli się tego obawiasz
Kto nie nadaje się do pracy w żłobku? Nie dasz rady tam pracować, jeśli się tego obawiasz
Źródło: GettyImages/Lourdes Balduque
Praca w żłobku wymaga od pracownika nie tylko odpowiedniego wykształcenia, ale też określonych cech charakteru czy umiejętności. Jedna z pracownic takiej placówki opowiedziała w sieci, kto nie powinien pracować z małymi dziećmi.
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Praca w żłobku

Praca w żłobku wiąże się z różnorodnymi wyzwaniami i odpowiedzialnościami. Codzienna opieka, stała komunikacja z rodzicami, dbanie o bezpieczeństwo i edukacja - to tylko kilka z wielu obowiązków spoczywających na barkach nauczycieli. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę, że praca w żłobku nie przebiega wyłącznie na zabawie z dziećmi.

Nauczyciele w żłobku muszą m.in. zmieniać dzieciom pieluchy. O tym fakcie przypomniała w krótkim filmie opublikowanym na TikToku jedna z pracownic placówki. Pieluchę należy zmieniać dzieciom nawet 5-8 razy dziennie. Nie każdy jest w stanie to zrobić. Problem mogą mieć osoby, które nie mają swoich pociech.

"Nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji"

Pracownica żłobka zaznaczyła, że bez tej umiejętności nie da się pracować w takim miejscu. - Niestety, jeśli osoba, która chce być opiekunką w żłobku, nie jest w stanie pozbyć się obrzydzenia podczas zmiany pieluszki, po prostu nie nadaje się do pracy w żłobku - zaznaczyła.

Autorka TikToka dodała, że nie ma uniwersalnych sposobów na pozbycie się obrzydzenia, dyskomfortu przy zmianie pieluchy. - Wiemy o sposobach wstrzymywania oddechu w czasie zmiany pieluszki lub używania odświeżaczy powietrza przy przewijaniu dzieci - dodała.

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdy w żłobku jest kilka opiekunek, a niektóre z nich w ogóle nie przewijają pieluszek, bo mają obrzydzenie - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości