Instynkt matki uratował jej synka. "Objawy przypomniały przeziębienie"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Mjakmama24.pl/NeedToKnow.online
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Syn Chloe Hodgkinson trafił do szpitala z powodu trudności z oddychaniem. Lekarze stwierdzili, że ich przyczyną mogło być zadławienie mlekiem matki. Kobieta przeczuwała jednak, że to coś poważnego i poprosiła o dodatkowe badania. Jej upór uratował życie małego Joshuy.

Lekarze postawili błędną diagnozę

Chloe Hodgkinson to mama małego Joshuy, a jej historia może być przestrogą dla innych rodziców. Kobieta wybrała się na badania wraz ze swoim 11-dniowym synkiem. Gdy pojawiła się u lekarza, zauważyła, że ciało malucha zaczęło robić się sine. Chwilę później niemowlę miało też problemy z oddychaniem.

Lekarze natychmiast wezwali pomoc i rozpoczęli resuscytację. - Siedziałam tam z głową w dłoniach, załamana i pewna, że mój syn umrze - tłumaczyła w rozmowie z portalem NeedToKnow.online.

Objawy przypominały przeziębienie

W szpitalu stwierdzono, że stan jej pociechy mógł być skutkiem zakrztuszenia się pokarmem i gdy sytuacja została opanowana, zaproponowano jej powrót do domu. Chloe podejrzewała jednak, że przyczyną tych objawów mogła być infekcja, którą złapał od młodszej siostry, poprosiła więc o dodatkowe badania.

- W przypadku Joshui objawy sepsy przypominały symptomy przeziębienia i grypy. Nie miał wysokiej temperatury i nie wykazywał żadnych nienormalnych objawów, dużo spał, ale miał 11 dni, a noworodki przecież ciągle śpią - podkreśliła mama chłopca.

W trakcie oględzin lekarze dostrzegli, że noworodek ma wysypkę, ponadto znów miał trudności z oddychaniem. Zlecono tomografię mózgu, punkcję lędźwiową i zbadano też jego serce. Badania wykazały, że chłopiec ma sepsę. Chłopiec otrzymał antybiotyk i już po kilku dniach jego stan zdrowia znacząco się poprawił.

Teraz kobieta ostrzega rodziców, by w razie wątpliwości co do stanu zdrowia swojego dziecka nie bali się podążać za swoim przeczuciem. - Chcę powiedzieć innym rodzicom: proszę, kierujcie się swoim instynktem - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Mjakmama24.pl/NeedToKnow.online

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/JaCZhou

Pozostałe wiadomości