matka

  matka

  Gdy dziecko płacze i denerwuje się, stresują się tym także jego rodzice. Zwłaszcza gdy cała sytuacja ma miejsce w przestrzeni publicznej. Stres nie jest jednak wywołany tym, że młoda mama lub tata nie wiedzą, jak poradzić sobie z własnym dzieckiem, a oceną innych "życzliwych", którzy uwielbiają stawiać siebie w roli eksperta. Nie od dziś wiadomo, że dobrymi chęciami wybrukowane jest przecież piekło. Przekonała się o tym ostatnio Julia Rosnowska.

  Błąkające się w nocy po ulicach Piły, zapłakane dziecko zauważył przechodzień i zareagował. Zajął się maluchem do czasu przyjazdu policjantów. Chłopiec "przyznał, że wyszedł z domu szukać mamy, ponieważ miała wyjść do koleżanki tylko na chwilę" - informuje Wojciech Zeszot z pilskiej policji. W rzeczywistości poszła bawić się do klubu. Sąd zdecydował o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. 

  9-letnia dziewczynka kierowała quadem i przewoziła nim 12-letnią koleżankę. Dzieci zostały zatrzymane przez policję do kontroli drogowej w Rozogach. Funkcjonariuszy powiadomił zaniepokojony świadek. Okazało się, że pojazd udostępniła matka jednej z dziewczynek. 29-latka dostała mandat.

  Anna Wojciechowska była cenionym lekarzem, żoną, matką. Historia, której nie chciałby doświadczyć nikt, dotknęła całą rodzinę i wielu pacjentów doktor Ani. Jej nagła choroba i odejście było niespodziewane, a pustka, którą po sobie zostawiła, wydaje się nie do wypełnienia. Miała zaledwie 36 lat. Zmarła dwa tygodnie po narodzinach córki. – Nigdy nie przytuliła swojego dziecka – opowiada Justyna Wąsala-Gura, przyjaciółka Anny.

  Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt, które możemy celebrować. 26 maja to ważna data w naszym kalendarzu! Jednak data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany - W Polsce z tej okazji mamy w otrzymują od dzieci własnoręcznie wykonane laurki, prezenty oraz kwiaty i słodycze.

  Do sierpnia przyszłego roku Polska ma czas, by wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Co zmieni regulacja? Przede wszystkim wprowadzi ważne zmiany dla rodziców, które wiązać się będą z przebudową Kodeksu pracy. Modyfikacji ulegną uprawnienia ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Jak zmiany mogą wpłynąć na rynek pracy? O tym opowiedziała nam Natalia Tur, socjolożka.

  Zaskakujące wydarzenia w trakcie ślubu często mają miejsce w serialach albo komediach romantycznych. Okazuje się, że przytrafiają się także w rzeczywistości. Podczas uroczystości ślubnej wyszło na jaw, że panna młoda jest... córką matki pana młodego, czyli swojej teściowej. Pełna emocji i łez chwila została uwieczniona na nagraniu. Mimo wszystko para połączyła się węzłem małżeńskim.

  Nastolatka z Pragi Północ w Warszawie została zatrzymana przez policję po tym, jak kilkukrotnie zraniła matkę nożem. Z informacji, które przekazała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wiadomo, że dziewczyna trafiła do schroniska dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.