szpital

    szpital

    Integralna częścią procesu leczenia pacjenta, jest odpowiednie żywienie. Wśród wszystkich przyczyn hospitalizacji większość stanowią choroby, w których prawidłowa dieta może odgrywać istotną rolę we wspieraniu terapii. Czy nowe przepisy dotyczące żywienia w szpitalach zwiększą szanse chorych na wyzdrowienie, poprawę skuteczności leczenia oraz zmniejszenie ryzyka powikłań?

    Skierowanie jest pisemną dyspozycją lekarza, który zleca wykonanie badań, udanie się na konsultację lub leczenie do poradni specjalistycznej, a także na leczenie szpitalne (w tym ma operacje i zabiegi) oraz sanatoryjne i rehabilitację. Prawo do wystawienia tego typu dokumentu ma lekarz pierwszego kontaktu oraz lekarz specjalista, a także każdy inny mający podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ile jest ważne skierowanie do szpitala i na leczenie innego typu?

    W styczniu 2022 roku dokonano 83 przeszczepów organów. Takie są dane Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant". Śmierć jednej osoby może ocalić życie innych. Niektórzy nadal jednak nie rozumieją różnicy między śmiercią mózgu a śpiączką. Przekonała się o tym Jolanta Kruczkowska, mama Bartka oraz założycielka Fundacji Organiści. Dlaczego była ofiarą hejtu?

    Zdrowie psychiczne polskich dzieci i nastolatków ulega pogorszeniu. Do szpitali trafiają coraz młodsze osoby, które na swoim koncie mają próby samobójcze. Niestety dorośli nie do końca wiedzą, jak wpierać swoje pociechy. UNICEF przygotował dla nich kilka podpowiedzi.