szpital

  Daniel Kasprowicz wybudował szpital na Madagaskarze, by nieść pomoc niedożywionym dzieciom i kobietom w ciąży. Dzięki jego staraniom mieszkańcy jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce zyskali szansę na poprawę warunków życia.

  Dźwięki, które można usłyszeć na sali operacyjnej, to nie tylko medyczna aparatura. Coraz częściej słychać tam też muzykę.

  Co dolega aktorce?

  Co powodowało dolegliwoścI?

  Adelina przyszła na świat w jednym z polskich szpitali. Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jeszcze przed porodem odkryli, że spora waga dziecka to wina ogromnego guza krzyżowo-ogonowego, który waży ponad 3 kg. Nowotwór usunięto, a dziewczynka wkrótce wraz z mamą wróci do domu.

  Radosne chwile pary młodej przerwało nieoczekiwane wydarzenie. Podczas wesela goście niespodziewanie zaczęli tracić przytomność. Część osób trafiła do szpitala. Niestety pana młodego i pięciu innych uczestników ceremonii nie udało się uratować. Co się dokładnie stało?

  Osiem osób zostało zaatakowanych przez szerszenie w czasie drogi krzyżowej w Tropiu nad jeziorem Rożnowskim. Poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Wśród nich było także małe dziecko. O tym, jak zachować się w przypadku ataku tych owadów, w studiu Dzień Dobry TVN mówił Stanisław Łoboziak, biolog z Centrum Nauki Kopernik.

  "Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej".

  Roger Salla poinformował o stanie zdrowia żony na swoim InstaStory.

  Guz ważył więcej niż ona sama.

  Kobiety od lat starają się przebić sufit i wejść do "męskich" zawodów. Nie zawsze jest to łatwe i zdarza się, że rezygnują. Są też mężczyźni, którzy chcą wykonywać "kobiece" profesje. Jak im się to udaje? O tym opowiedzieli nam panowie, którzy spełniają się jako położni: Jerzy Cholewiński, Albert Gryz oraz Ernest Borkowiak.

  Modelce wykonano już tomografię komputerową głowy.

  Matka: "Nie mam pretensji do wszystkich lekarzy".

  Stali bywalcy Bali nazwali go "nowicjuszem".

  - Trafnie podjęli decyzję - ocenia na Facebooku dolnośląskie WOPR.

  Na świat przyszedł wyjątkowy chłopiec, który jako pierwszy leczony był z powodu wrodzonej ciężkiej niedoczynności tarczycy w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. W ciąży rozwijał się z dużym wolem, które skutecznie udało się wyleczyć.

  Pan Władysław miał zostać porzucony przez załogę karetki 400 metrów od swojego domu i, ze względu na problemy z poruszaniem, spędzić kilka godzin na rozgrzanym betonie pod cudzą posesją.

  Liz przeszła przez wielomiesięczną batalię, zanim lekarze wykryli przyczynę jej problemu. Kobieta w codziennych sytuacjach zaczynała odczuwać orgazm. Pojawiał się niespodziewanie nawet 12 razy dziennie.

  12-letni Archie Battersbee był podłączony do aparatury, która wspomagała jego funkcje życiowe. Rodzice chłopca walczyli w sądzie o to, aby chłopiec mógł trafić do hospicjum i tam odejść w spokoju. Co zdecydował brytyjski Sąd Najwyższy?

  Oprawca rzucił się pod pociąg, a jego ofiara jest przykuta do łóżka i walczy o powrót do zdrowia.

  Antoni Królikowski od sześciu lat leczy się na stwardnienie rozsiane, jednak dopiero niedawno zdecydował się opowiedzieć o swojej chorobie. Fani z uwagą śledzą doniesienia o stanie zdrowia aktora. Artysta postanowił odsłonić przed nimi kulisy rutynowej wizyty w szpitalu i opublikował w mediach społecznościowych krótki film.

  Charlie Simpson opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie podpiętego do medycznej aparatury syna. Wokalista zespołu Fightstar poinformował, że dziecko trafiło do szpitala z objawami wtórnego ujęcia. - Chciałem podzielić się przerażającym doświadczeniem w nadziei, że jeśli pomoże to chociaż jednej osobie uniknąć podobnej sytuacji, to będzie warto - napisał muzyk.

  Jak wyglądają porody w tamtejszych szpitalach?

  Artysta dzieli się efektami swoich prac w mediach społecznościowych.

  Zwrócił się do fanów: "Pacjent będzie żył".

  Droga krajowa nr 25 jest zablokowana. Między Człuchowem a Rzeczenicą doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. 10 osób zostało rannych, w tym 4 dzieci. Na miejsce wezwano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  - Panna młoda zamiast kwiatów trzymała "bukiet" z probówek do krwi - relacjonują włoskie media.

  W Osińcu (woj. wielkopolskie) 9-letnia dziewczynka topiła się w przydomowym basenie. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po 6 dniach zmarła w placówce medycznej.

  Dla personelu szpitali i ośrodków opieki paliatywnej widok umierających pacjentów to nieodzowny element codziennej pracy. Niestety niełatwo do niego przywyknąć. Umiejętność pogodzenia się z nieuchronnym końcem ludzkiego życia pojawia się z upływem czasu. Nierzadko towarzyszy jej zdolność rozpoznawania sygnałów zapowiadających odejście chorującej osoby. Jednym z nich jest łabędzi śpiew. Jak go rozpoznać?

  Znany muzyk i mąż Kourtney Kardashian został przetransportowany do placówki na specjalnych noszach.