Mogłoby się wydawać, że przeziębienie to niegroźna infekcja, która po kilku dniach samoistnie ustępuje. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy taka z pozoru błaha dolegliwość może doprowadzić do bardzo poważnych problemów ze zdrowiem. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna nauczycielka.
Prof. Bohdan Maruszewski przypomniał zeszłoroczny cel zbiórki.
Lucinda Mullins skarżyła się na silny ból spowodowany kamicą nerkową. Podczas zabiegu doszło do zakażenia sepsą.
"Winię lekarkę, która odmówiła przyjęcia".
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed enterowirusem nazywanym wirusem echo. W ocenie specjalistów patogen jest bardzo niebezpieczny i może nawet doprowadzić do śmierci dziecka. Jak rozpoznać infekcję wywołaną przez niego? Co zrobić, aby ochronić malca przed zarażeniem?
Bywa, że termin ten stosowany jest błędnie jako synonim sepsy, posocznicy lub ogólnoustrojowej reakcji zapalnej.
Objawy przypisywane grypie mogą wskazywać na rozwój sepsy. Udowadnia to historia 44-letniej nauczycielki z Wielkiej Brytanii. Kobieta była pewna, że dopadła ją sezonowa infekcja wirusowa, jednak jej stan gwałtownie się pogarszał. W końcu zapadła w śpiączkę. Lekarze uratowali jej życie, ale konieczna była amputacja obu nóg.
Syn Chloe Hodgkinson trafił do szpitala z powodu trudności z oddychaniem.
Nie milkną echa śmierci 30-letniej, ciężarnej Izabeli z Pszczyny, która zmarła w szpitalu z powodu sepsy.
Szwedka pokazuje, że kalectwo nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń.
W niedzielę (29 stycznia) odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się zebrać ponad 150 milionów złotych. O tym, jak wyglądały przygotowania do finału oraz na co zastaną przeznaczone pieniądze opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 31. W tym roku trwa zbiórka na specjalistyczny sprzęt do walki z sepsą. To święto empatii, wzajemnej pomocy i wsparcia, które swoim zasięgiem obejmuje wszystkie szerokości geograficzne.
Agata Młynarska: "Byłam pewna, że tata umrze".
Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt umożliwiający diagnozowanie i leczenie sepsy.
5-letnia Mya Crosbie urodziła się z zespołem Ellisa-van Crevelda. Aż osiem razy musiała stoczyć walkę z zagrażającą życiu sepsą. Za każdym razem, gdy dochodziła do siebie, zdumiewała lekarzy.
Pani Marta trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Choć była pod stałą opieką personelu, to według jej męża, lekarze nie postawili właściwej diagnozy na czas. Pani Marta i ich synek zmarli w szpitalu. Jak to możliwe? Reporterzy programu Uwaga! TVN
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Yate w Wielkiej Brytanii.
Dr Joanna Sawicka-Metkowska rekomenduje skuteczny sposób.
"Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę".
W obliczu głośnej sprawy 30-letniej Izy, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, coraz więcej gwiazd dzieli się swoimi doświadczeniami. Beata Tadla wyznała, że przeszła sepsę i walczyła o życie. Na szczęście mogła liczyć na profesjonalne wsparcie lekarzy.
Wstrząs septyczny ma wyjątkowe cechy, przez co jest kwalifikowany jako inna, osobna forma wstrząsu. Bywa, że termin ten stosowany jest błędnie jako synonim sepsy, posocznicy lub ogólnoustrojowej reakcji zapalnej. Czym zatem jest wstrząs septyczny? Jakie są jego objawy i sposoby leczenia?
Rodzina zawiadomiła prokuraturę.
Aneta Zatwarnicka jest karateczką. Mimo choroby, utraty obu nóg i rąk nie zrezygnowała z miłości do sportu. Do tego uczy się grać na perkusji. Jak znajduje w sobie siłę? Dowiecie się tego z materiału w Dzień Dobry Wakacje.
Nie tylko sinice, ale także przecinkowce z rodzaju Vibrio można znaleźć w Bałtyku. Przed tymi ostatnimi przestrzegają władze Niemiec. Bakterie pojawiły się w wodach przybrzeżnych morza i mogą być groźne dla zdrowia.
Policja na zlecenie prokuratury sprawdza sprawę śmierci niemowlęcia w szpitalu w Zabrzu. Według słów przedstawicielki placówki, u dziewczynki doszło do wstrząsu septycznego i do niewydolności wielonarządowej. - Mieliśmy do czynienia z sepsą piorunującą - stwierdziła.
Tydzień temu w Kleosinie zmarła 48-letnia przedszkolanka. Powodem było zakażenie pneumokokami. Kobieta zaraziła się nimi od dzieci. Czym jest ta bakteria, i jak bardzo zagraża naszemu zdrowiu? Zapytaliśmy o to dr Anetę Górską - Kot, ordynator oddziału pediatrycznego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Okazuje się, że bakteria powoduje sepsę pneumokokową, która przebiega bardzo szybko... Jak można się ustrzec przed zakażeniem?
Rok temu w szpitalu w Tychach zmarło dwudniowe dziecko. Jego śmierć prawdopodobnie spowodowała bakteria, która wywołała Sepsę. Czy do zakażenia doszło dlatego, że nie zachowano odpowiednich środków ostrożności? Czy nad bakteriami można zapanować? Czy w możemy czuć się bezpiecznie w polskich szpitalach? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Grzegorz Madajczak z Zakładu Bakteriologii NIZP–PZH.
Piotr Sajdak stracił rękę z powodu sepsy. Nie załamał się jednak i aby rozwijać swoją pasję, jaką jest gotowanie, postanowił wziąć udział w czwartym sezonie programu Master Chef. O pasji, która jest sposobem na pokonywanie własnych słabości rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: z mistrzem kucharskim Michelem Moran i podróżnikiem Jaśkiem Melą. Dlaczego Michel nie chciał, aby Piotr przeszedł dalej w konkursie? Jak Piotrek pomaga fundacji Jaśka Meli?
Trzy tygodnie temu na naszej antenie apelowaliśmy o pomoc dla 2-letniej Mai, której lekarze cudem uratowali życie, ale straciła nóżki i rączki w wyniku sespy meningokokowej. Tylko kosztowna rehabilitacja i drogie protezy mogą jej pomóc. Po emisji naszego materiału, dziewczynce zdecydowała się pomoc firma, która produkuje sprzęt ortopedyczny.